Hjo 2-dagars Långto 2005-12-29 13:22
Resultatskapad av OE2003 Sverige © Stephan Krämer 2008

   Pl     Rank Namn                      År   Dst Klubb                          Tid Tvlmärke 



H80  (7)       3190 m                      

    1          Torsten Björkeroth        29    20 OK P4                        50:16 G        
    2          Evert Tapper              30       IF Hagen                     54:01 G        
    3          Ingemar Lindström         30       Jönköpings OK                56:33 G        
    4          Arne Wahlgren             27       SOK Träff                    59:56 S        
    5          Sven Andersson            30    14 OK Stigen                  1:03:16 S        

               Lars-Gunnar Enström       29    20 OK Tranan                 Ej godk.          
               Harald Håkansson          30    14 OK Gränsen                ej start          



H75  (12)      3190 m                      

    1          Torild Bornetun           35    14 Skillingaryds FK             38:04 G        
    2          Sture Pettersson          32       Falköpings AIK OK            43:16 S        
    3          Kjell Persson             35       Mariestads FK                44:05 S        
    4          Rune Lindgren             31       IK Hakarpspojkarna           45:55 S        
    5          Karl-Erik Vannberg              20 IK Omega                     47:40 S        
    6          Melvin Nilsson            34    18 Lustens OK                   47:59 S        
    7          Karl Åkerman              33    23 Motala AIF OL                51:50 S        
    8          Valter Alamaa             31    18 IK Vikings OK                51:51 S        
    9          Lars Magnusson            32    18 Kristinehamns OK             53:13 S        
   10          Arvid Johansson           31     7 OK Nackhe                    59:07          
   11          Rolf Forsman              31     6 Tolered-Utby Ol-klubb      1:00:56          
   12          Alban Karlbom             35     6 Lerums SOK                 1:09:44          



H70  (30)      4020 m                      

    1          Erland Ling               40       Jönköpings OK                39:29 G        
    2          Ivan Ernvid               40    20 Ulricehamns OK               43:28 G        
    3          Lars Johansson            40    20 OK Skogshjortarna            43:35 G        
    4          Folke Dahlén              40       Lidköpings VSK               45:05 S        
    5          Ingemar Holmberg          37       IF Hagen                     45:17 S        
    6          Stig Bengtsson            40    20 OK Amne                      45:54 S        
    7          Lars Cedérus              39    15 Snättringe SK                46:37 S        
    8          Rune Ahlander             38       Jönköpings OK                46:59 S        
    9          Göran Karlsson            38    14 OK Bävern                    47:09 S        
   10          Rolf Larsson              39    18 Degerfors OK                 47:17 S        
   11          Kurt Rydin                38    20 OK Tranan                    47:48 S        
   12          Harry Sundberg            39       OK Klyftamo                  49:23 S        
   13          Lennart Bernhed           37     6 Tolered-Utby Ol-klubb        49:57 S        
   14          Karl-Inge Karlsson        39       Istrums SK                   50:30 S        
   15          Sven-Olof Sandstedt       40       Falköpings AIK OK            51:55 S        
   16          Mats Birgersson           37    14 Forserums SOK                53:57 S        
   17          Alvar Andersson           38       Tibro OK                     54:06 S        
   18          Rune Kristoffersson       36    12 Askersunds OK                55:50 S        
   19          Gunnar Waern              38       Trollhättans SOK             56:07 B        
   20          Per Larsson               36       Jönköpings OK                58:38 B        
   21          Bertil Ryberg             39       OK Klyftamo                1:05:01          
   22          Gunnar Grönkvist          39    14 Bottnaryds IF              1:06:20          
   23          Harry Brandkvist          37    20 Tidaholm SOK Sisu          1:10:20          
   24          JB Larsson                38     7 OK Löftan                  1:14:35          
   25          Heikki Rissanen           40       Mariestads FK              1:16:15          
   26          Gunnar Bylund             38    20 Rydboholms SK              1:17:00          
   27          John-Erik Eriksson        39       Jönköpings OK              1:23:16          
   28          Folke Hörstrand           36       OK Klyftamo                1:28:08          

               Rolf Stenström            37       Vänersborgs SK            Ej godk.          
               Sven Eriksson             37       OK Skogsstjärnan          ej start          



H65  (45)      4220 m                      

    1          Stefan G Larsson          45    14 OK Njudung                   33:32 G        
    2          Rune Sandberg             45     2 Uddevalla OK                 36:21 G        
    3          Lars Finbom               42       OK Landehof                  37:34 G        
    4          Roland Nilsson            44       Falköpings AIK OK            39:31 S        
    5          Kjell-Åke Isaksson        43    20 OK Skogshjortarna            39:45 S        
    6          Tore Martinsson           45    18 Degerfors OK                 40:31 S        
    7          Anders Axelsson           45     6 Sävedalens AIK               41:55 S        
    8          Stellan Ahnström          45    14 Forserums SOK                42:15 S        
    9          Lars Tuvesson             44    20 Ulricehamns OK               42:26 S        
   10          Ronny Andersson           42    20 OK Skogshjortarna            43:04 S        
   11          Gunnar Wallin             44       Jönköpings OK                43:50 S        
   12          Kennet Ivehag             43    20 Främmestads IK               44:58 S        
   13          Gunnar Andersson          44    14 IK Vista                     45:03 S        
   14          Carl-Otto Wijkmark        42       IF Hagen                     45:40 S        
   15          Ulf Waldenfjord           43    23 Linköpings OK                46:20 S        
   16          Lars-Olof Gustafsson      45       OK Klyftamo                  47:04 S        
   17          Alf Olsson                41    14 Forserums SOK                47:15 S        
   18          Sigvard Oscarsson         42       Istrums SK                   47:38 S        
   19          Kent Carlgren             43    20 OK Skogshjortarna            47:45 S        
   20          Anders Berglund           45    20 OK Skogshjortarna            48:13 B        
   21          Kurt Bodin                45    20 Gällstadbygdens SOK          48:38 B        
   22          Jan Elfsberg              43       Falköpings AIK OK            49:30 B        
   23          Nils-Gustav Blomqvist     42    14 Annebergs GIF                49:56 B        
   24          Lars-Erik Larsson         41    20 OK Amne                      50:05 B        
   25          Reits Hall                44    20 OK Amne                      50:10 B        
   26          Regor Niklasson           41    20 IK Albion                    50:17 B        
   27          Bertil Ingemarsson        43    20 Hestra IF                    51:26          
   28          Yngve Johansson           41    18 Kristinehamns OK             52:25          
   29          Kurt Åberg                41    12 OK Tisaren                   52:32          
   30          Hans Svensson             43    20 Kinnarumma IF                53:58          
   31          Leif Björkman             44    20 IK Ymer                      54:28          
   32          Kurt Fredrixon            42    20 OK Skogshjortarna            54:48          
   33          Bertil Öhlund             45       Falköpings AIK OK            55:14          
   34          Knut Oskar Höök           42       OK Klyftamo                  56:29          
   35          Åke Karlsson              42       SOK Träff                    57:09          
   36          Lars Wahlström            44       Istrums SK                   58:58          
   37          Göran Jansson             44    14 Gränna-Bygdens OK            59:06          
   38          Toivo Voudinmäki          43       Mullsjö SOK                  59:52          
   39          Bengtåke Andersson        45    20 OK Amne                    1:00:18          
   40          Lennart Lindberg          41    18 Kristinehamns OK           1:03:24          
   41          Sune Andersson            41    18 Kristinehamns OK           1:03:48          
   42          Lars-Åke Johansson        45    20 IK Ymer                    1:04:45          
   43          Hans Olof Andersson       42    20 OK Skogshjortarna          1:10:03          

               Göte Johansson D-P        43    20 OK Tranan                 Ej godk.          
               Sven Erik Sjöholm         43       Mullsjö SOK               ej start          



H60  (24)      4560 m                      

    1          Håkan Gustafsson          47    23 Boxholm-Mjölby OL            41:12 G        
    2          Per Fredriksson           50    20 OK Skogshjortarna            43:28 G        
    3          Hans-Gösta Bernhard       47       Mariestads FK                44:16 G        
    4          Stig Johansson            48       Falköpings AIK OK            44:59 G        
    5          Christer Elfsberg         49    18 Kristinehamns OK             45:13 G        
    6          Rolf Einarsson            47       IF Hagen                     47:25 S        
    7          Klas Björk                50       IK Hakarpspojkarna           48:01 S        
    8          Sten Olsson               50       OK Klyftamo                  48:15 S        
    9          Lennart Barkestam         49       IK Hakarpspojkarna           48:31 S        
   10          Kjell Martinsson          49    20 OK Tranan                    49:25 S        
   11          Staffan Dittmer           48       IK Hakarpspojkarna           50:49 S        
   12          Karl Evert Svensson       48       IF Hagen                     51:09 S        
   13          Göran Johansson           49       IK Gandvik                   52:43 S        
   14          Bengt Sörensen            47       Jönköpings OK                53:50 S        
   15          Ingemar Magnusson         46    23 Boxholm-Mjölby OL            54:29 S        
   16          Anders Kjell              50    23 Linköpings OK                59:04 B        
   17          Bo Johansson              48    14 OK Stigen                  1:00:21 B        
   18          Lars-Olov Dahlberg        48       OK Landehof                1:03:17          
   19          Hans Morgan Carlsson      47     6 IFK Göteborg               1:04:16          
   20          Christer Gillenäs         48    18 Kristinehamns OK           1:04:33          
   21          Lennart Lindgren          47    12 OK Järnbärarna             1:16:26          

               Gösta Claesson            46    20 Rydboholms SK             ej start          
               Bo Klamfelt               47       Tibro OK                  ej start          
               Christer Ottosson         46       IF Hagen                  ej start          



H55  (30)      5190 m                      

    1          Per Lindgren              54       IK Hakarpspojkarna           42:22 G        
    2          Urban Larsson             55       IF Hagen                     46:19 G        
    3          Tomas Olausson            53    12 Askersunds OK                46:23 G        
    4          Ulf Svensson              53    14 OK Njudung                   46:42 G        
    5          Paavo Ylikiiskilä         54    18 OK Fryksdalen                46:43 G        
    6          Lennart Larsson           55       Jönköpings OK                49:17 S        
    7          Bengt Johansson           51    20 OK Skogshjortarna            49:25 S        
    8          Lars Grehn                52       Mullsjö SOK                  51:28 S        
    9          Tommy Westerberg          52       Tibro OK                     54:50 S        
   10          Stefan Arbin              54    14 Annebergs GIF                54:53 S        
   11          Roalh Kleveland           51     2 Kvillebyns SK                55:17 S        
   12          Kent Ivarsson             52    20 OK Skogshjortarna            55:56 S        
   13          Lennart Jakobson          52       Tibro OK                     57:12 S        
   14          Hans Trofast              52    14 Tenhults SOK               1:00:11 S        
   15          Ingvar Andersson          52    20 OK Amne                    1:00:19 S        
   16          Jouni Hansen-Haug         55    12 Askersunds OK              1:00:39 S        
   17          Anders Johanson           53       OK Skogsstjärnan           1:01:24 B        
   18          Gunnar Bejbom             52     2 Uddevalla OK               1:02:35 B        
   19          Stefan Gunnarsson         54    18 Kristinehamns OK           1:03:17 B        
   20          Göran Eklöf               53    20 IK Ymer                    1:04:21 B        
   21          Sven-Olof Johansson       51    14 Vaggeryds SOK              1:05:53          
   22          Lennart Svernestam        53    23 Linköpings OK              1:08:27          
   23          Sören Karlsson            96       Mullsjö SOK                1:09:58          
   24          Gert Ivarsson             52    20 OK Skogshjortarna          1:15:42          
   25          Hans Tuvesson             53       IF Hagen                   1:16:41          
   26          Mats Sunesson             53       OK Skogsstjärnan           1:17:19          
   27          Hans Andersson            53       IK Gandvik                 1:23:13          

               Anders Thomasson          51    20 Ulricehamns OK            ej start          
               Roland Svensson           53       Mariestads FK             ej start          
               Torbjörn Olsson           53     6 Göteborg/Majorna OK       ej start          



H55 MOTION  (1 4260 m                      

    1          Lars Karlsson             48    12 Östra Almby FK               57:27 S        



H50  (20)      5460 m                      

    1          Ingemar Skaar             58       Jönköpings OK                45:41 G        
    2          Göran Valfridsson         57    23 Boxholm-Mjölby OL            45:59 G        
    3          Leif Moberg               60       Vänersborgs SK               53:34 S        
    4          Christer Mannfolk         60    20 Ulricehamns OK               54:51 S        
    5          Ola Lundh                          IF Hagen                     55:38 S        
    6          Bengt Klasson             58    20 Ulricehamns OK               56:21 S        
    7          Kent Nero                 59       Mullsjö SOK                1:00:02 S        
    8          Anders Alamaa             56    18 IK Vikings OK              1:00:34 S        
    9          Jan Sahl                  60       IF Hagen                   1:01:16 S        
   10          Bengt Schmeling           59    23 OK Roxen                   1:06:54 B        
   11          Per-Erik Larsson          57       IK Gandvik                 1:13:43          
   12          Björn Andersson           60       Falköpings AIK OK          1:13:50          
   13          Håkan Håkansson           59    14 OK Gränsen                 1:22:14          
   14          Lars Larsson              56       Sjövalla FK                1:41:31          

               Nils-Olof Larsson         60       Vänersborgs SK            Ej godk.          
               Anders Hermansson         60       Falköpings AIK OK         ej start          
               Bengt Nilsson             57     6 Göteborg/Majorna OK       ej start          
               Christer Fransson         57    23 Motala AIF OL             ej start          
               Tommy Ljungdahl           60       IK Hakarpspojkarna        ej start          
               Jan Hansson               60     2 Stenungsunds OK           ej start          



H45  (23)      6170 m                      

    1          Thomas Bogren             65       IF Hagen                     46:11 G        
    2          Bo Granstedt              63       IK Hakarpspojkarna           46:55 G        
    3          Lars Holmberg             61       IF Hagen                     50:00 G        
    4          Lasse Karlsson            63       Istrums SK                   56:06 S        
    5          Krister Rosjö             65       Jönköpings OK                57:08 S        
    6          Per Sundqvist             64    20 OK Tranan                    58:24 S        
    7          Magnus Blennow            64       Falköpings AIK OK            58:53 S        
    8          Jens Lindström            64       Tibro OK                     59:08 S        
    9          Ola Allvin                64       IK Hakarpspojkarna           59:12 S        
   10          Peter Lillen Nilsson      64    20 OK Tranan                  1:01:29 S        
   11          Joachim Friberg           65       Istrums SK                 1:02:07 S        
   12          Roger Gunnarsson          65       Falköpings AIK OK          1:03:03 S        
   13          Conny Ernér               65       OK Reftele                 1:04:23 S        
   14          Björn Lindau              61     6 Tolereds Allmänna IK       1:04:50 S        
   15          Anders Sjöberg            65       OK Reftele                 1:07:41 B        
   16          Urban Bark                63       IF Hagen                   1:09:13 B        
   17          Benny Johansson           61       OK Reftele                 1:29:02          

               Jan Nylund                61       Mariestads FK             Ej godk.          
               Tornie Ottersten          65    20 K 3 IF                    Ej godk.          
               Kent Klasson              63    20 Hestra IF                 ej start          
               Staffan Pehrson           61       Istrums SK                ej start          
               Claes Larsson             62       OK Klyftamo               ej start          
               Bengt Andersson           62       IK Hakarpspojkarna        ej start          



H45 MOTION  (2 5670 m                      

    1          Sören Wilhelmsson         63       Falköpings AIK OK          1:08:33 S        

               Arne Berlin               61       Trollhättans SOK          ej start          



H40  (23)      6540 m                      

    1          Ingvar Åkesson            67       IK Hakarpspojkarna           41:46 G        
    2          Andreas Rangert           68       IK Hakarpspojkarna           43:54 G        
    3          Kenneth Johansson         70    20 OK Tranan                    46:49 G        
    4          Mats Hedman               67       IF Hagen                     54:20 S        
    5          Anders Ling               70       Jönköpings OK                54:35 S        
    6          Håkan Johansson           68       IK Hakarpspojkarna           55:09 S        
    7          Magnus Södervall          67       IK Gandvik                   55:17 S        
    8          Klas Grönqvist            70       Jönköpings OK                55:22 S        
    9          Jonas Pettersson          67    12 OK Tisaren                 1:00:19 B        
   10          Jörgen Larsson            68    20 Ulricehamns OK             1:01:10 B        
   11          Magnus Ö Bernhed          67     6 Sävedalens AIK             1:01:55 B        
   12          Pär-Magnus Bjurek         70       Tibro OK                   1:04:55          
   13          Per Johansson             66       OK Reftele                 1:05:19          
   14          Mattias Ossiansson        70       IK Hakarpspojkarna         1:07:11          
   15          Peter Torgén              67       Istrums SK                 1:10:35          
   16          Peter Risberg             70    18 Skattkärrs IF              1:12:36          
   17          Erik Gustafsson           66    20 IK Albion                  1:14:22          
   18          Håkan Jansson                      Vänersborgs SK             1:15:26          
   19          Per Klahr                 68    20 Tidaholm SOK Sisu          1:16:59          

               Klas Friborg              68       Jönköpings OK             ej start          
               Magnus Niklasson          67       Falköpings AIK OK         ej start          
               Mats Karlsson             68       IF Hagen                  ej start          
               Henrik Lyon               66       Falköpings AIK OK         ej start          



H35  (10)      6990 m                      

    1          Richard Tengström         71       Vänersborgs SK               51:03 G        
    2          Mats Kindlund             71    20 OK Tranan                    53:03 G        
    3          Urban Ljungberg           73    18 Degerfors OK                 53:47 G        
    4          Jonas Holst               74       Istrums SK                 1:01:30 S        
    5          Claes Setthagen           72    20 OK Tranan                  1:07:46 S        
    6          Patrik Fondin             74       Herrljunga SK Skid o OL    1:12:11 S        
    7          Anders Franzén            74       Lidköpings VSK             1:14:57 B        
    8          Tomas Bergsten            72       Istrums SK                 1:24:44          
    9          Thomas Westerlund         71       Herrljunga SK Skid o OL    1:29:51          

               Calle Andersson           73       OK Skogsstjärnan          ej start          



H35 MOTION  (6 6270 m                      

    1          Magnus Henningsson        68    20 Hestra IF                    56:22 S        
    2          Torbjörn Saetre           67       OK Landehof                1:02:53 S        
    3          Lennart Nyman             66       Vänersborgs SK             1:05:07 S        
    4          Urban Särnbrink           71    12 OK Tisaren                 1:12:08 B        
    5          Peter Roos                67       OK Landehof                1:16:43 B        

               Patrik Andersson          75       IF Hagen                  ej start          



H21 LÅNG  (16) 10250 m                     

    1          Joakim Hederskog          83       IK Hakarpspojkarna         1:09:11 G        
    2          Christian Arnesson        83    20 Ulricehamns OK             1:10:16 G        
    3          Oskar Eklöf               88    20 Ulricehamns OK             1:12:03 G        
    4          Andréas Thern             78    20 OK Skogshjortarna          1:13:43 G        
    5          Thomas Asp                66     6 IFK Göteborg               1:15:00 G        
    6          Fredrik Rosén             78       Jönköpings OK              1:15:04 G        
    7          Niklas Alvaeus            73       Jönköpings OK              1:18:16 S        
    8          Björn Mårtensson          69       OK Skogsstjärnan           1:18:42 S        
    9          Fredrik Johansson         82       OK Skogsstjärnan           1:23:41 S        
   10          Jonas Lundberg            74     6 Göteborg/Majorna OK        1:25:14 S        
   11          Anders Höije              80     6 Göteborg/Majorna OK        1:26:18 S        
   12          Rasmus Persson            90       Falköpings AIK OK          1:27:45 S        
   13          Erik Nero                 90       Falköpings AIK OK          1:33:14 S        

               Marcus Kvarndal           80    20 Ulricehamns OK            Ej godk.          
               Niklas Jakobsson          84    14 Sol Tranås                Ej godk.          
               Andreas Samuelsson        78       OK Reftele                Ej godk.          



H21  (5)       8000 m                      

    1          Patrik Wallin             81       Falköpings AIK OK          1:20:12 G        
    2          Jan Hjort                 75       Falköpings AIK OK          1:22:32 G        
    3          Mikael Trofast            78       Jönköpings OK              1:23:53 G        
    4          Peter Waldenström         79       Jönköpings OK              1:24:30 G        
    5          Karl Holmquist            92       IF Hallby SOK              1:38:10 S        



H21 MOTION  (1 6270 m                      

    1          Henrik Lindberg           79       IF Hagen                   1:31:48 S        



H20  (1)       6930 m                      

    1          Adam Fredén               91       Falköpings AIK OK          1:00:26 G        



H18  (5)       6390 m                      

    1          Gustav Hagström           93       Falköpings AIK OK            53:20 G        
    2          Joel Valfridsson          92    23 Boxholm-Mjölby OL            59:12 G        
    3          Joel Andersson            92       IK Gandvik                 1:00:06 S        
    4          Erik Gödecke              93    12 OK Tylöskog                1:33:41          

               Martin Svärd              92    12 OK Tylöskog               ej start          



H16  (4)       4810 m                      

    1          Filip Grahn               96    20 Hestra IF                    38:57          
    2          Richard Lundstedt         95       Mullsjö SOK                  48:41          
    3          Erik Holmberg             95       Jönköpings OK              1:03:18          

               Martin Skaar              95       Jönköpings OK             ej start          



H14  (16)      3930 m                      

    1          Klas Udd                  96    20 Markbygdens OK               29:24          
    2          Linus Landergren          96    20 Hestra IF                    29:57          
    3          Jonatan Bernhed           96     6 Sävedalens AIK               31:17          
    4          Filip Ossiansson          96       IK Hakarpspojkarna           32:32          
    5          Oskar Johansson           96       OK Klyftamo                  36:35          
    6          Erik Widmark              96       IF Hagen                     40:15          
    7          Filip Södervall           96       IK Gandvik                   41:54          
    8          David Gunnarsson          97       IK Hakarpspojkarna           43:06          
    8          Carl Strandby             97       SOK Träff                    43:06          
   10          Henning Bollmark          97       IF Hallby SOK                46:31          
   11          Alfred Jansson            96       Vänersborgs SK             1:07:23          

               Viktor Ottersten          97       SOK Träff                 Ej godk.          
               Martin Särnbrink          97    12 OK Tisaren                ej start          
               Filip Karlsson            97       IF Hagen                  ej start          
               Nils Patriksson           97       OK Klyftamo               ej start          
               Ola Holting                     20 OK Amne                   ej start          



H12  (12)      2640 m                      

    1          David Risberg             98    18 Skattkärrs IF                21:37          
    2          Eric Rosjö                98       Jönköpings OK                22:07          
    3          Olle Hedman               99       IF Hagen                     23:25          
    4          Erik Svensson             98       OK Klyftamo                  25:03          
    5          Carl Holmberg             99       IF Hagen                     26:18          
    6          Andreas Gustafsson        99       IK Hakarpspojkarna           26:36          
    7          Albin Alsiö               99       Falköpings AIK OK            30:42          
    8          Oscar Stomberg            99       IF Hagen                     33:46          
    9          Gustav Nyman              99       Vänersborgs SK               38:41          
   10          Noa Pruth                 98    14 Tenhults SOK                 47:14          

               Viktor Ossiansson         99       IK Hakarpspojkarna        Ej godk.          
               Alexander Pettersson      98       SOK Träff                 ej start          



H10  (12)      2410 m                      

    1          Filip Rosjö               00       Jönköpings OK                17:43          
    2          Alexander Roos            01       OK Landehof                  20:54          
    3          William Lundstedt         00       Mullsjö SOK                  21:41          
    4          Klas Johansson            00    20 OK Tranan                    22:29          
    5          Hugo Setthagen            01    20 OK Tranan                    23:48          
    6          Daniel Bogren             00       IF Hagen                     26:38          
    7          Anders Björklund          00       Trollhättans SOK             28:49          
    8          Per Hedman                01       IF Hagen                     28:55          
    9          Axel Olsson               00       OK Skogsstjärnan             32:17          
   10          Johan Holmberg            01       IF Hagen                     41:16          
   11          Albin Tengström           01    20 Främmestads IK               42:45          

               Eric Berlin               00       Trollhättans SOK          ej start          



D75  (3)       2500 m                      

    1          Anna-Lisa Andersson                Lidköpings VSK               48:38 G        
    2          Inez Johansson            34     7 OK Nackhe                    54:26 S        
    3          Anita Pehrsson            34       Istrums SK                   54:59 S        



D70  (8)       2500 m                      

    1          Vivi-Anne Bylund          38    20 Rydboholms SK                41:58 G        
    2          Anna-Cajsa Eriksson       40       Jönköpings OK                42:54 G        
    3          Barbro Vallin             38     6 Kungälvs OK                  43:03 G        
    4          Lisbeth Johansson         38    20 OK Skogshjortarna            45:31 G        
    5          Anne-Catrine Persson      39       Mariestads FK                47:28 S        
    6          Margareta Holmberg        38       IF Hagen                     57:17 S        
    7          Gunilla Lundgren          40       Tibro OK                     59:34 B        
    8          Gerd Johansson            37    14 Tenhults SOK               1:03:47          



D65  (31)      3260 m                      

    1          Birgitta Stenström        42       Vänersborgs SK               37:56 G        
    2          Eva Isaksson              44    20 OK Skogshjortarna            42:58 S        
    3          Kaarina Voudinmäki        44       Mullsjö SOK                  45:51 S        
    4          Kerstin Wallenius         43       OK Skogsstjärnan             46:44 S        
    5          Britt Rangert             43    20 IK Ymer                      47:04 S        
    6          Margareta Larsson         45    14 OK Njudung                   47:20 S        
    7          Lena Waern                43       Trollhättans SOK             48:46 S        
    8          Berit Ivehag              44    20 Främmestads IK               48:53 S        
    9          Inger Svensson            44    20 Kinnarumma IF                50:00 S        
   10          Mariann Nilsson           41    18 Lustens OK                   50:05 S        
   11          Birgit Karlsson           41       Mariestads FK                53:44 S        
   12          Kerstin Spetz             44    20 Nitta IF                     53:46 S        
   13          Lisbeth Bernhed           41     6 Tolered-Utby Ol-klubb        53:51 S        
   14          Barbro Cedérus            42    15 Snättringe SK                56:00 B        
   15          Vega Slottner             45       Jönköpings OK                56:47 B        
   16          Ulla Ling                 45       Jönköpings OK              1:00:50          
   17          Britt-Marie Åberg         44    12 OK Tisaren                 1:01:28          
   18          Ann-Marie Birgersson      41    14 Forserums SOK              1:02:24          
   19          Anita Linnéa Nordberg     43       OK Klyftamo                1:03:04          
   20          Margit Ryberg             42       OK Klyftamo                1:03:55          
   21          Kristina Andersson        45    20 OK Skogshjortarna          1:06:07          
   22          May-Sofie Olsson          45    14 Forserums SOK              1:07:33          
   23          Kerstin Elf               42    14 Ölmstads IS                1:08:36          
   24          Ulla Höök                 41       OK Klyftamo                1:09:27          
   25          Karin Claesson            43       Jönköpings OK              1:10:41          
   26          Gerd Wallin               45       Jönköpings OK              1:13:59          
   27          Ing-Mari Larsson          42     7 OK Löftan                  1:20:15          
   28          Ing-Marie Wijkmark        43       IF Hagen                   1:20:51          
   29          Gunnel Karlsson           45    20 SOK 68                     1:30:31          

               Lilian Bengtsson          41    20 OK Amne                   Ej godk.          
               Kerstin Ernvid            44    20 Ulricehamns OK            ej start          



D60  (12)      3260 m                      

    1          Anita Andersson           48    20 OK Skogshjortarna            39:03 G        
    2          Lena Barkestam            48       IK Hakarpspojkarna           43:59 G        
    3          Linnéa Claesson           46    20 Rydboholms SK                48:14 S        
    4          Inger Holmstrand          48       Herrljunga SK Skid o OL      54:18 S        
    5          Barbro Andersson          46    20 OK Skogshjortarna            55:02 S        
    6          Britt-Marie Larsson       50    20 SOK 68                       58:11 B        
    7          Ulla Öhrström             46    20 OK Amne                      59:46 B        
    8          Ingrid Tengeland          47       IK Gandvik                 1:03:35          
    9          Ulla Björkman             46    20 IK Ymer                    1:23:34          
   10          Stina Grissemann          48       OK Skogsstjärnan           1:38:08          

               Ann-Marie Holmström       49       IK Gandvik                Ej godk.          
               Marianne Rosén            49    20 IK Ymer                   ej start          



D55  (21)      4020 m                      

    1          Inger Westerberg          55       IF Hagen                     40:11 G        
    2          Susanne Dittmer           54       IK Hakarpspojkarna           41:01 G        
    3          Karin Janson              52    18 OK Fryksdalen                45:11 G        
    3          Britt Gunnarsson          54    18 Kristinehamns OK             45:11 G        
    5          Monica Martinsson         54    20 OK Tranan                    45:37 G        
    6          Anita Eklöf               54    20 IK Ymer                      46:33 S        
    7          Pia Svensson              55       Falköpings AIK OK            47:15 S        
    8          Kristina Larsson          51       OK Klyftamo                  48:14 S        
    9          Elise Johansson           55       Falköpings AIK OK            50:50 S        
   10          Kerstin Karlsson          52    20 Tidaholm SOK Sisu            52:30 S        
   11          Gunvor Arbin              52    14 Annebergs GIF                54:20 S        
   12          Maria Nordwall            51    23 OK Kolmården                 54:39 S        
   13          Gunnel Hultqvist          55       IF Hagen                     56:33 S        
   14          Inger Johansson           54       OK Klyftamo                  57:12 S        
   15          Britt-Marie Andersson     53    20 OK Amne                    1:00:11 B        
   16          Berith Pettersson         51       Vänersborgs SK             1:03:51          
   17          Monica Ivarsson           52    20 OK Skogshjortarna          1:05:29          
   18          Gunnel Gillenäs           52    18 Kristinehamns OK           1:07:29          
   19          Marie Svernestam          54    23 Linköpings OK              1:18:21          
   20          Birgitta Johansson        52       IK Gandvik                 1:18:22          
   21          Ulla Kjell                53    23 Linköpings OK              1:20:31          



D55 MOTION  (5 3550 m                      

    1          Marita Johansson          52    14 OK Stigen                    58:55 S        
    2          Lena Lindgren             50    12 OK Järnbärarna             1:12:18 B        
    3          Harriet Andersson         48    20 OK Skogshjortarna          1:14:39 B        
    4          Eva-Maj Johansson         46    20 Markbygdens OK             1:19:32 B        

               Gertie Samuelsson         54    20 IK Ymer                   Ej godk.          



D50  (15)      4020 m                      

    1          Britt-Marie Johanson      58       OK Skogsstjärnan             37:08 G        
    2          Jane Johansson            57       Istrums SK                   38:10 G        
    3          Gunilla Larsson           57    20 Bredareds IF                 43:22 S        
    4          Lotta Landén              60       Istrums SK                   45:27 S        
    5          Lena Wallström            59    20 Tidaholm SOK Sisu            46:34 S        
    6          Iréne Banck               57       IF Hagen                     47:37 S        
    7          Gunilla Axelsson          57     6 Sävedalens AIK               48:39 S        
    8          Anita Bodin               60    20 Gällstadbygdens SOK          48:46 S        
    9          Ann-Marie Andersson       60    14 Tenhults SOK                 51:02 S        
   10          Christina Birath          60     2 Stenungsunds OK              52:14 S        
   11          Marianne Klasson          57    20 Ulricehamns OK               52:39 S        
   12          Kerstin Burman            56     2 Kvillebyns SK                55:29 B        
   13          Monika Nilsson            58     6 OK Alehof                    58:33          
   14          Lisa Larsson              59       Sjövalla FK                1:13:42          
   15          Anna-Lena Svensson        58       Lidköpings VSK             1:21:27          



D45  (13)      4220 m                      

    1          Maria Skogsberg           63       Mariestads FK                36:29 G        
    2          Britta Sahlin             61       Vänersborgs SK               36:57 G        
    3          Marita Karlsson           65       OK Skogsstjärnan             37:03 G        
    4          Anette Bernhed            65     6 Sävedalens AIK               37:50 G        
    5          Maria Widmark             63       IF Hagen                     42:15 S        
    6          Annette Falck-Larsson     61       Vänersborgs SK               43:48 S        
    7          Pia Käck-Fritzell         64       Mullsjö SOK                  44:18 S        
    8          Hillevi Eriksson          64       IF Hallby SOK                46:07 S        
    9          Nina Bejbom               61     2 Uddevalla OK                 50:11 S        
   10          Eva Carlsson              61       Jönköpings OK                51:34 S        
   11          Lena Bogren               65       IF Hagen                     53:56 B        
   12          Ingrid Roos               61    23 Motala AIF OL                54:19 B        
   13          Christina Sterner         63    14 OK Njudung                   55:37 B        



D45 MOTION  (7 3550 m                      

    1          Annika Elmeke             62       IF Hallby SOK                49:52 S        
    2          Frida Mannfolk            65    20 Ulricehamns OK               50:49 S        
    3          Annelie Johansson         56       Falköpings AIK OK            59:53 S        
    4          Maria Björklund           60       Trollhättans SOK           1:02:07 B        
    5          Elisabet Lanhammar        60       Vänersborgs SK             1:09:45 B        

               Susanne Holtbring         61    20 OK Amne                   ej start          
               Kristina Svenning         58       Falköpings AIK OK         ej start          



D40  (22)      4320 m                      

    1          Jenny Nyman               69       Vänersborgs SK               37:08 G        
    2          Anette Granstedt          68       IK Hakarpspojkarna           37:38 G        
    3          Maria Ossiansson          70       IK Hakarpspojkarna           38:18 G        
    4          Marie Olsson              68       Tibro OK                     40:10 G        
    5          Sara Åberg                70    20 Hestra IF                    40:15 G        
    6          Caroline Hagström         66       Falköpings AIK OK            42:52 S        
    7          Kristina Nilsson          68    20 OK Tranan                    44:46 S        
    8          Karin Andersson           69       OK Klyftamo                  44:58 S        
    9          Maria Bogren              68       IF Hagen                     45:43 S        
   10          Charlotte Österman        68       Vänersborgs SK               47:53 S        
   10          Anna Höök                 69       OK Klyftamo                  47:53 S        
   12          Kristina Höök Patriksso   68       OK Klyftamo                  49:22 S        
   13          Maria Holmberg            68       Jönköpings OK                54:10 B        
   14          Ulrika Gustafsson         68    14 IK Vista                     56:40 B        
   15          Ann-Christin Blennow      69       Falköpings AIK OK            57:15          
   16          Anna-Karin Ryberg         70       OK Klyftamo                1:00:34          
   17          Cathrine Herngren         67       IF Hagen                   1:00:38          
   18          Ewa Holmberg              66       IF Hagen                   1:08:15          

               Agneta Berlin             66       Trollhättans SOK          ej start          
               Karin Torstensson         68       Falköpings AIK OK         ej start          
               Helena Södervall          69       IK Gandvik                ej start          
               Helena Gunnarsson         69       IK Hakarpspojkarna        ej start          



D35  (5)       4560 m                      

    1          Ulrika Kindlund           72    20 OK Tranan                    39:06 G        
    2          Annika Johansson          72    20 OK Tranan                    42:47 G        
    3          Carin Rosjö               71       Jönköpings OK                44:18 S        
    4          Anna Karlsson             73    20 SOK 68                     1:03:24          
    5          Angelica Brandqvist       73       Tibro OK                   1:08:20          



D35 MOTION  (4 4260 m                      

    1          Annika Ljungberg          72    18 Degerfors OK                 47:51 S        
    2          Karin Mårtensson          68       OK Skogsstjärnan           1:00:20 B        
    3          Camilla Andersson                  Vänersborgs SK             1:18:09          

               Anette Sundqvist          67    20 OK Tranan                 Ej godk.          



D21 LÅNG  (14) 6390 m                      

    1          Karin Aneland-Thern       77     6 IFK Göteborg                 52:00 G        
    2          Lotta Saetre              74       OK Landehof                  55:03 G        
    3          Kristina Andersson        86       Jönköpings OK                58:06 S        
    4          Eva Öhlund                83    20 Ulricehamns OK               58:19 S        
    5          Karin Spjuth              72       IK Hakarpspojkarna           58:21 S        
    6          Jennie Nilsson            86       IF Hagen                   1:01:19 S        
    7          Maria Thelin              74       Jönköpings OK              1:01:30 S        
    8          Karin Holm                85     3 Dalaportens OL             1:01:59 S        
    9          Anna-Karin Bondesson      79    13 Frosta OK                  1:02:21 S        
   10          Lotta Toftén              76       Istrums SK                 1:02:27 S        
   11          Malin Hultqvist           86       IF Hagen                   1:04:10 S        
   12          Kristine Svensson         84       Falköpings AIK OK          1:04:35 S        
   13          Elisabet Larsson          82    14 Sol Tranås                 1:17:01 B        

               Sara Svensson             82     6 Göteborg/Majorna OK       ej start          



D21  (3)       4890 m                      

    1          Lina Nilsson              92    20 OK Tranan                    55:23 G        
    2          Katja Engelhardt                   SSV Planeta Radebul        1:39:06          

               Jenny Larsson             81       OK Klyftamo               ej start          



D21 MOTION  (1 4260 m                      

    1          Sofia Hjort               77       Falköpings AIK OK          1:04:28 S        



D16  (5)       4160 m                      

    1          Gabriella Gustafsson      97       IK Hakarpspojkarna           39:51          
    2          Viktoria Strandberg       94       Falköpings AIK OK            42:06          
    3          Linnea Herngren           95       IF Hagen                     50:18          
    4          Amanda Johansson          95    18 Kristinehamns OK             55:55          
    5          Emma Johansson            95    18 Kristinehamns OK             58:42          



D14  (21)      3640 m                      

    1          Johanna Niklasson         96       SOK Träff                    32:18          
    2          Sara Kindlund             97    20 OK Tranan                    32:31          
    3          Johanna Strandberg        98       Falköpings AIK OK            34:16          
    4          Elsa Wilhelmsson          96       Falköpings AIK OK            37:31          
    5          Elvira Björklund          97       Trollhättans SOK             37:40          
    6          Clara Mannfolk            96    20 Ulricehamns OK               37:48          
    7          Stina Larsson             96       IF Hagen                     39:11          
    8          Lina Landergren           97    20 Hestra IF                    45:30          
    9          Emelie Roos               98       OK Landehof                  46:54          
   10          Matilda Herngren          97       IF Hagen                     48:38          
   11          Johanna Andersson         96       Lidköpings VSK               53:37          
   12          Linnea Larsson            97    20 Ulricehamns OK               58:45          
   13          Tove Viberg                        Mullsjö SOK                  59:58          
   14          Filippa Andersson         97       Lidköpings VSK             1:00:47          
   15          Emma Holmberg             97       Jönköpings OK              1:09:53          

               Emma Nilsson              97    20 OK Tranan                 Ej godk.          
               Clara Berlin              96       Trollhättans SOK          ej start          
               Anna Moberg               97       Vänersborgs SK            ej start          
               Olivia Nyman              97       Vänersborgs SK            ej start          
               Linnéa Bogren             97       IF Hagen                  ej start          
               Hanna Lyon                96       Falköpings AIK OK         ej start          



D12  (22)      2650 m                      

    1          Vilma Blennow             98       Falköpings AIK OK            20:37          
    2          Sofia Grahn               98    20 Hestra IF                    22:45          
    3          Alice Aroneng             98    20 Hestra IF                    24:14          
    4          Lina Sundqvist            98    20 OK Tranan                    24:22          
    5          Lisa Johansson            98    20 OK Tranan                    25:50          
    6          Amanda Rangert            98       IK Hakarpspojkarna           26:27          
    7          Sofia Klasson             99    20 Hestra IF                    26:51          
    8          Johanna Hagström          98       Falköpings AIK OK            27:18          
    9          Hanna Mårtensson          99       OK Skogsstjärnan             28:05          
   10          Ida Holtbring             98    20 OK Amne                      28:27          
   11          Josefin Bernhed           98     6 Sävedalens AIK               28:58          
   12          Lisa Lindqvist            98       IK Hakarpspojkarna           30:22          
   13          Alice Södervall           99       IK Gandvik                   31:14          
   14          Sofia Österman            99       Vänersborgs SK               33:14          
   15          Emma Åkesson              98       IK Hakarpspojkarna           33:42          
   16          Siri Björklund            99       Trollhättans SOK             33:53          
   17          Maja Wallenius            99       OK Skogsstjärnan             35:26          
   18          Malin Fritzell            98       Mullsjö SOK                  35:49          
   19          Matilda Tengström         98    20 Främmestads IK               36:08          
   20          Wilma Jansson             98       Vänersborgs SK               41:04          
   21          Elin Granstedt            98       IK Hakarpspojkarna           41:07          
   22          Lovisa Strandby           98       SOK Träff                    44:09          



D10  (18)      2410 m                      

    1          Sara Granstedt            00       IK Hakarpspojkarna           17:26          
    2          Alma Wilhelmsson          01       Falköpings AIK OK            20:13          
    3          Maja Åkesson              01       IK Hakarpspojkarna           24:35          
    4          Ida Roos                           SOK Träff                    25:38          
    5          Maja Kindlund             00    20 OK Tranan                    27:42          
    6          Emelie Ottersten          00       SOK Träff                    28:56          
    7          Ellen Blennow             01       Falköpings AIK OK            29:07          
    8          Emma Ling                 02       Jönköpings OK                29:09          
    9          Ella Palm                 00       IK Hakarpspojkarna           31:14          
   10          Julia Rangert             01       IK Hakarpspojkarna           31:35          
   11          Alma Johansson            01       IK Hakarpspojkarna           33:08          
   12          Malin Nilsson             00    20 OK Tranan                    35:09          
   13          Irma Svensson             02       OK Klyftamo                  36:02          
   14          Fanny Svalin              00       Vänersborgs SK               36:12          
   15          Viveka Bollmark           00       IF Hallby SOK                51:18          
   16          Tindra Hjort              00       Falköpings AIK OK            55:15          

               Johanna Särnbrink         00    12 OK Tisaren                ej start          
               Matilda Pettersson        01       SOK Träff                 ej start          



U4  (3)        3640 m                      

    1          Stina Håkansson           96    14 OK Gränsen                   49:13 B        
    2          Stina Skog                96    14 OK Gränsen                 1:03:24 B        
    3          Johanna Stattin-Gustavs            SOK Träff                  1:07:01          



U3  (1)        2650 m                      

    1          Hanna Andersson                    Falköpings AIK OK            45:10 B        



U2  (15)       2410 m                      

    1          Hilda Johansson           02       IK Hakarpspojkarna           23:38 B        
    2          Alva Sonesson             01       Falköpings AIK OK            26:04 B        
    3          Martina Franzén           97    20 Ulricehamns OK               27:18 B        
    4          Wilmer Forsgren                 20 Tidaholm SOK Sisu            28:00 B        
    5          Albin Cupan                     20 OK Amne                      29:14 B        
    6          Malin Stomberg                     IF Hagen                     31:01 B        
    7          Oskar Roos                         SOK Träff                    31:08 B        
    8          Jacob Österman                     Vänersborgs SK               37:20          
    9          Erik Ling                 03       Jönköpings OK                38:59          
   10          Elin Risberg              02    18 Skattkärrs IF                40:51          
   11          Alice Svalin              02       Vänersborgs SK               43:10          
   12          Erica Bogren              02       IF Hagen                     51:16          
   13          Moa Alsiö                 01       Falköpings AIK OK          1:03:14          

               Jacob Österman            02       Vänersborgs SK            ej start          
               Hampus Andersson          02       Lidköpings VSK            ej start          



U1  (8)        2430 m                      

    1          Ida Rosjö                 04       Jönköpings OK                27:29 B        
    2          Kajsa Cupan                     20 OK Amne                      28:00 B        
    3          Emia Hjort                04       Falköpings AIK OK            28:03 B        
    4          Emmy Granstedt                     IK Hakarpspojkarna           30:43 B        
    5          Annie Ernvid                       Klubblös                     38:15          
    6          Anti Stattin-Gustavsson            SOK Träff                    42:22          
    7          Toftén Max                         Istrums SK                   51:20          

               Jesper Ernvid                      Klubblös                  Ej godk.          



INSKOLNING  (1 2260 m                      

               Klara Cupan               99    20 OK Amne                      Godk.          
               Carl Ljungberg            99    18 Degerfors OK                 Godk.          
               Alfred Ander              99       Istrums SK                   Godk.          
               Elsa Södervall            88       IK Gandvik                   Godk.          
               Ida Hallgren              99       Tibro OK                     Godk.          
               Tova Jansson              03       Vänersborgs SK               Godk.          
               Edvin Nordberg            99       OK Klyftamo                  Godk.          
               Vilgot Nordberg           99       OK Klyftamo                  Godk.          
               Erik Andersson                     Falköpings AIK OK            Godk.          
               Sandra Ling               87       Jönköpings OK                Godk.          
               Olivia Grönqvist          03       Jönköpings OK                Godk.          

               Hanna Alsiö               04       Falköpings AIK OK         Ej godk.          
               Matilda Asp               72     6 IFK Göteborg              Ej godk.          
               Ebba Thern                99     6 IFK Göteborg              Ej godk.          



Öppen 1  (4)   2410 m                      

    1          Valter Pettersson         69    12 OK Tisaren                   28:32 B        
    2          Theresa Linderot          99       Istrums SK                 1:13:36          
    2          Karin Lundberg            99       Istrums SK                 1:13:36          
    4          Frederica Ciaccio         99       Istrums SK                 1:13:40          



Öppen 2  (13)  2640 m                      

    1          Alexander Westerling      50       Klubblös                     34:39 B        
    2          Peter Cupan               97    20 OK Amne                      35:43 B        
    3          Annelie Lundstedt         99       Mullsjö SOK                  38:12 B        
    4          Sören Andrén              43       IF Hagen                     39:51 B        
    5          Åsa Larsson               70    20 Ulricehamns OK               51:16          
    6          Jürg Grissemann           43       OK Skogsstjärnan             59:29          
    7          Anna Rogerstam            99       Klubblös                   1:37:26          
    8          Sara Borg                 01       IF Hagen                   2:00:18          
    9          Anna Borg                 99       IF Hagen                   2:00:45          

               Ayan Ling                 75       Jönköpings OK             Ej godk.          
               Lena Eriksson             70    18 Skattkärrs IF             Ej godk.          
               Bo Pehrson                34       Istrums SK                Ej godk.          
               Karin Stattin             99       SOK Träff                 Ej godk.          



Öppen 3  (3)   4170 m                      

    1          Dan Moberg                99       Istrums SK                   32:58 B        
    2          Emelie Karlsson Landén    99       Istrums SK                   40:54 B        
    3          Kristina Svensson         71       OK Klyftamo                1:41:31          



Öppen 4  (27)  3550 m                      

    1          Erik Svärd                95    12 OK Tylöskog                  34:58 B        
    2          Dan Lundstedt             68       Mullsjö SOK                  36:27 B        
    3          Peter Wiberg                       Mullsjö SOK                  37:22 B        
    4          Kim Wicktorsson           94       Tibro OK                     38:39 B        
    5          Jennie Bjurgren           79       IK Hakarpspojkarna           42:22 B        
    6          David Larsson             93       Falköpings AIK OK            46:59          
    7          Birgitta Johansson        45    20 OK Tranan                    53:09          
    8          Bengt Österblom           38    20 K 3 IF                       53:40          
    9          Ingvor Andersson          58       Jönköpings OK                53:44          
   10          David Samuelsson          94       Tibro OK                     55:28          
   11          Hans Emilsson             46    20 Kinnaströms SK               55:41          
   12          Linus Roos                         SOK Träff                    56:11          
   13          Monica Johanson           71       Jönköpings OK                58:07          
   14          Anne Wicktorsson          66       Tibro OK                   1:01:16          
   15          Åke Johansson             36    14 Tenhults SOK               1:02:29          
   16          Monika Niklasson          42    20 IK Albion                  1:03:14          
   17          Torbjörn Larsson          53       Falköpings AIK OK          1:09:28          
   18          Lucy Lou                  99       Tibro OK                   1:15:12          
   19          Karin Adolfsson           82    20 Tidaholm SOK Sisu          1:15:42          
   20          Mika Forsblom             74    16 OK Måsen                   1:15:46          
   21          Olivia Borg               99       IF Hagen                   1:17:10          
   22          Malte Borg                99       IF Hagen                   1:17:17          
   23          Eva Holmquist             68       IF Hallby SOK              1:20:08          
   24          Ann-Britt Larsson         56       Falköpings AIK OK          1:57:04          

               Ann-Mari Johansson        62       OK Klyftamo               Ej godk.          
               Lisbeth Nilsson           45       Falköpings AIK OK         Ej godk.          
               Sebastian Odh             97       OK Klyftamo               ej start          



Öppen 5  (16)  4260 m                      

    1          Helena Johansson          63       Jönköpings OK                44:20 B        
    2          Bertil Carlsson           99       Jönköpings OK                44:35 B        
    3          Simon Nilsson             92       Falköpings AIK OK            47:23 B        
    4          Jan Eliasson              63    14 Tenhults SOK                 49:46 B        
    5          Lars-Eric Andersson       50       Falköpings AIK OK            49:54 B        
    6          Kent Holmgren             76    14 Nässjö OK                    50:18 B        
    7          Tommy Karlsson            61    20 Gudhems IF                   51:49 B        
    8          Lubov Pospeshina          99       IF Hagen                     54:07 B        
    9          Tord Strandby             65       SOK Träff                    55:41 B        
   10          Marie Strandby            66       SOK Träff                    55:42 B        
   11          Bernt Karlsson            62    14 Bredaryds SOK                56:39 B        
   12          Jan Simon Cronje Forsgr   54    20 Tidaholm SOK Sisu          1:00:30          
   13          Mikael Axelsson           72       Klubblös                   1:00:43          
   14          Johan Li                  99       Tibro OK                   1:02:43          
   15          Marie Gröhn               87       Jönköpings OK              1:09:51          
   16          Wåge Elmeke               62       IF Hallby SOK              1:34:25          



Öppen 6  (7)   4920 m                      

    1          Stefan Andersson          75       Istrums SK                   50:23 B        
    2          Mats Karlsson             99    20 Tidaholm SOK Sisu            50:37 B        
    3          Julia Nayström            92    14 Tenhults SOK                 56:41 B        
    4          Martin Hedman             99       Istrums SK                 1:02:31 B        
    5          Jan-Otto Andersson        66       Lidköpings VSK             1:07:13          
    6          Nicklas Karlsson          99    20 Tidaholm SOK Sisu          1:10:43          
    7          John Andersson                     Falköpings AIK OK          1:10:46          



Öppen 7  (25)  3190 m                      

    1          Tommy Roos                56       Falköpings AIK OK            32:40 B        
    2          Lina Andersson            73       Falköpings AIK OK            34:43 B        
    3          Martin Udd                73    20 Markbygdens OK               37:24 B        
    4          Sofia Lundberg            76     6 Göteborg/Majorna OK          39:10 B        
    5          Dennis Roos               67       SOK Träff                    43:47          
    6          Åsa Alsiö                 65       Falköpings AIK OK            43:51          
    7          Sune Hagström             39       IK Gandvik                   45:16          
    8          Jan Rödström              45       OK Skogsstjärnan             45:18          
    9          Bertil Johansson          62    18 Kristinehamns OK             46:20          
   10          Stig Göran Tommy Banck    55       IF Hagen                     46:35          
   11          Katarina Westin           63    14 Bredaryds SOK                47:23          
   12          Lennart Rosén             45       Jönköpings OK                50:48          
   13          Leif Rydberg              44       Istrums SK                   51:30          
   14          Britt-Mari Rydberg        49       Istrums SK                   53:02          
   15          Arne Kämpe                41    20 Tidaholm SOK Sisu            53:53          
   16          Kjell Andersson           46    20 OK Skogshjortarna            53:55          
   17          Sven-Olov Larsson         38    14 Bodafors OK                  54:23          
   18          Birgitta Parkner          43       OK Landehof                  54:31          
   19          Gert Johansson            41       IK Gandvik                   54:45          
   20          Bengt Åkerström           43       SOK Träff                    57:36          
   21          Kerstin Hagström          40       IK Gandvik                   58:57          
   22          Ania Larsson              76       IF Hagen                   1:00:02          
   23          Siv Rödström              48       OK Skogsstjärnan           1:02:39          
   24          Lennart Runström                   KFUM Jönköping2            1:12:32          
   25          Eva Karlsson              66       Lidköpings VSK             1:31:11          



Öppen 8  (14)  5190 m                      

    1          Marcus Adolfsson          79    23 NAIS OK                      45:50 B        
    2          Patrik Svalin             99       Vänersborgs SK               48:36 B        
    3          Martin Andersson          54    20 OK Amne                      51:27 B        
    4          Vidar Löfving             47       Tibro OK                     54:43 B        
    5          Per Gustafsson            59    20 Ryda SK                      56:15 B        
    6          Göran Larsson             52       Vänersborgs SK               58:24 B        
    7          Henrik Linderoth          62       Istrums SK                   59:36 B        
    8          Linda Nilsson             82    23 NAIS OK                    1:00:55          
    9          Arne Sääf                 60    20 Gudhems IF                 1:02:31          
   10          Hans-Olof Carlsson        99       Klubblös                   1:04:13          
   11          Ingmar Andersson          58       Jönköpings OK              1:07:52          
   12          Mats Nilsson              59       Falköpings AIK OK          1:10:22          
   13          Björn Lindgren            99       IF Hallby SOK              1:13:29          
   14          Roger Odh                 61       OK Klyftamo                1:28:52          



Öppen 9  (9)   6990 m                      

    1          Jonas Karlsson            99     3 Dalaportens OL               57:09 B        
    2          Tomas Johansson           73       Jönköpings OK                59:55 B        
    3          Claes-Håkan Svensson      66       OK Klyftamo                1:02:33 B        
    4          Tomas Jonsson             99       IF Hagen                   1:05:05 B        
    5          Olle Windelius            99    13 Frosta OK                  1:13:11 B        
    6          Lars Lundström            88       IF Hallby SOK              1:17:44          
    7          Johanna Lindgren          95       IF Hallby SOK              1:17:45          
    8          Christian Fast                  20 K 3 IF                     1:20:06          
    9          Mårten Svensson           99       Falköpings AIK OK          2:14:41          



H85  (1)       2500 m                      

    1          John Jonsson                       IF Hagen                   1:13:11 G        



D80  (1)       2500 m                      

    1          Karin Rehn                27       Jönköpings OK              1:03:07 G