Pensionärs-OL 2012-08-16 Sparresäter
Resultat

  Pl Namn                           Klubb                       Tid



Långa  (38)         4200 m 

   1 Simon Sanderi                  Lidköping                  33.04
   2 Jens Lindström                 Tibro                      39.24
   3 Olle Hedman                    IF Hagen                   41.45
   4 Pär-Magnus Bjurek              Tibro Ok                   42.54
   5 Carl Strandby                  Träff                      43.45
   6 Anders Pettersson              Mariestad                  45.04
   7 Mikael Karlsson                IF Hagen                   46.37
   8 Lennart Höje                   OK Ravinen                 46.46
   9 Bertil Karlsson                Hjo                        47.37
  10 Stig Johansson                 Falköping                  48.08
  11 Lars-Erik Larsson              Amne                       48.50
  12 Hans G Bernhard                Mariestad                  50.58
  13 Lars Erik Nilsson              Mariestad                  51.32
  14 Bengt Åke Andersson            Amne                       52.14
  15 Stig Bengtsson                 Amne                       53.09
  16 Ingemar Holmberg               IF Hagen                   55.05
  17 Krister Karlsson               Istrum                     55.32
  18 Christer Ottosson              IF Hagen                   55.54
  19 Torbjörn Larsson               Lidköping                  55.59
  20 Rolf Einarsson                 IF Hagen                   57.28
  21 Karl-Inge Karlsson             Istrum                     57.32
  22 Åke Karlsson                   Träff                      57.36
  23 Karl Bergstrand                Hjo                        58.11
  24 Lars Wahlström                 Istrum                     58.23
  25 Torgny Grönlund                Trollhättan                59.39
  26 Carl-Otto Wijkmark             IF Hagen                   59.57
  27 Conny Ljungberg                Volvo                      60.36
  28 Folke Dahlén                   Lidköping                  61.29
  29 Bernhard Grenabo               Hjo                        62.39
  30 Alvar Andersson                Tibro                      62.43
  31 John Henriksson                Tibro                      63.41
  32 Anders Nilsson                 Istrum                     64.21
  33 Styrbjörn Jansson              IF Hagen                   67.48
  34 Torbjörn Hagin                 Gandvik                    68.53
  35 Anne-Marie Holmström           Gandvik                    71.28
  36 Jonny Asp                      T2                         73.16

     Stig Hjerp                     Istrum                    Felst.
     Gert Johansson                 Gandvik                   Felst.



Mellan  (36)         3400 m 

   1 Angelica Brandqvist            Tibro                      39.35
   2 Elise Johansson                FAlköping AIK              43.05
   3 Lennart Krantz                 Klyftamo                   44.04
   4 P-O Johansson                  Klyftamo                   45.38
   5  Lars Vikström                 IF Hagen                   47.43
   6 Roland Sandström               IF Hagen                   47.43
   7 Bert Thorsson                  Ryda                       48.07
   8 Ulla Höök                      Klyftamo                   48.20
   9 Bertil Öhlund                  Falköping                  49.18
  10 Jan-Olav Carlsson              IF Hagen                   49.30
  11 Bertil Andersson               Sisu Tidaholm              50.28
  12 Carl-Ch Schmiterlöw            Hjo                        50.46
  13 Gert Johansson                 Istrum                     50.51
  14 Harry Sundberg                 Klyftamo                   51.20
  15 Gunnar Bryst                   Hjo                        51.26
  16 Bernt-Åke Ahl                  Mariestad                  51.45
  17 Regor Nicklasson               Albion                     53.23
  18 Kenneth Mörk                   Wilske                     54.15
  19 Heikki Rissanen                Mariestad                  56.05
  20 Eva Höje                       OK Ravinen                 57.32
  21 Lennart Kjellberg              Istrum                     58.07
  22 Nils Dalen                     Istrum                     59.03
  23 Sven Eriksson                  Skogsstjärnan              59.12
  24 Sune Hagström                  Istrum                     59.41
  25 K-E Johansson                  Istrum                     59.54
  26 Kuno Ekdal                     OK P4                      60.36
  27 Willy Friberg                  Lidköping                  60.44
  28 Kerstin Wallenius              Skogsstjärnan              60.54
  29 Andrew Heap                    Wilske                     61.00
  30 Stig-Olof Pettersson           Istrum                     61.49
  31 Gunnar Olausson                Lidköping                  65.15
  32 Åke Johansson                  Lidköping                  69.06
  33 Sture Bertilsson               Klyftamo                   72.23
  34 Bertil Holmqvist               Gandvik                    75.38
  35 Mats Johansson                 Lidköping                  79.09
  36 Harry Brandqvist               Sisu Tidaholm              83.44



Korta  (44)         2800 m 

   1 Kjell Persson                  Mariestad                  34.45
   2 Sören Andrén                   IF Hagen                   37.39
   3 Börje Sundberg                 Albion                     38.49
   4 Bibbi Appelgren                Mariestad                  39.36
   5 Bernt Olsson                   Klyftamo                   40.46
   6 Thomas Liffner                 Falköping                  41.19
   7 Guntram Månsson                Mariestad                  42.23
   8 Ann-Marie Tiveljung            Gandvik                    43.09
   9 Roland Gustafsson              OK P4                      43.27
  10 Karl-Ivar Blomberg             Klyftamo                   43.58
  11 Olle Eimersson                 Lidköping                  44.50
  12 Sven-Erik Andersson            Falköping                  45.06
  13 Mary Rydén                     IFK Skövde                 45.37
  14 Tord Lööv                      Stångenäs                  45.58
  15 Evert Tapper                   IF Hagen                   46.00
  16 Torsten Björkeroth             OK P4                      46.20
  17 Ove Eriksson                   Lidköping                  46.51
  18 Leif Rydberg                   Istrum                     46.52
  19 Anne-Catrine Persson           Mariestad                  47.58
  20 Anders Nilsson                 Ryda                       49.48
  21 Donald Dahlberg                IF Hagen                   50.30
  22 Göte Wikenborg                 IFK Skövde                 50.57
  23 Ulf Nyström                    Lidköping                  51.00
  24 Kurt Stenberg                  Gandvik                    52.10
  25 Bengt Åkerström                Träff                      52.50
  26 Anna-Stina Lindström           Skogsstjärnan              52.59
  27 Margareta Holmberg             IF Hagen                   53.38
  28 Stina Grisseman                Skogsstjärnan              53.51
  29 Stig Sahl                      IF Hagen                   53.59
  30 Kurt Johansson                 Skogsstjärnan              54.03
  31 Lars Sennberg                  Tibro                      54.06
  32 Monica Nicklasson              Albion                     54.28
  33 Stig Gustafsson                IF Hagen                   54.34
  34 Stig-Olof Pettersson           Lidköping                  58.54
  35 Anita Pehrson                  Istrum                     62.39
  36 Bittan Karlsson                Skogsstjärnan              64.05
  37 Pernilla Persson               Skogsstjärnan              64.09
  38 A-L Andersson                  Lidköping                  64.43
  39 Rolf Gustafsson                Lidköping                  73.35
  40 Ing-Marie Wijkmark             IF Hagen                   74.50
  41 Göran Malmberg                 Gandvik                    81.22

     Sam Andersson                  Lidköping                 Felst.
     Kerstin Hagström               Istrum                    Felst.
     Arnold Liljegren               Falköping                 Felst.



Kort-kort  (26)         2200 m 

   1 Yngve Malmlöf                  Falköping                  34.12
   2 Ulla Öhrström                  Amne                       42.29
   3 Gunnar Carlsson                Falköping                  43.00
   4 Arne Carlsson                  Falköping                  44.17
   5 Bo Öhrström                    Amne                       44.31
   6 Lars Eriksson                  Klyftamo                   47.25
   7 Inge Berg                      Hjo                        48.45
   8 Bertil Ryberg                  Klyftamo                   53.45
   9 Lilian Bengtsson               Amne                       53.52
  10 Erling Gökstorp                Albion                     57.00
  11 Lars Hedberg                   Klyftamo                   63.00
  12 Gunnel Öhlund                  Falköping                  63.35
  13 Ruth Nyström                   Amne                       67.44
  14 Anne-Marie Tillman             Falköping                  69.41
  15 Gun Thorsson                   Ryda                       71.19
  16 Roland Gustafsson              Hjo                        72.56
  17 Bernt Riis                     IF Hagen                   77.42
  18 Kjell Björklund                Gandvik                    78.24
  19 Arne Andersson                 OK P4                      80.08
  20 Birgitta Gustafsson            Klyftamo                   82.31
  21 Gunnel Forsblad                Wilske                     85.59
  22 Britta Sahl                    IF Hagen                   94.46
  23 Ulla Andersson                 OK P4                      94.47

     Jürg Grissemann                Skogsstjärnan             Felst.
     Bo Pehrson                     Istrum                    Felst.
     Arne Svan                      Främmestad                Felst.