Pensionärs-OL 2011-08-11 Slätte
Resultat

  Pl Namn                           Klubb                       Tid



Långa  (29)         4300 m 

   1 Stefan Lemming                 Mariestad                  30.59
   2 Roland Svensson                Mariestad                  32.38
   3 Maria Skogsberg                Mariestad                  35.47
   4 Rolf Einarsson                 Hagen                      39.32
   5 Ove Flink                      Albion                     39.51
   6 Lars Erik Nilsson              Mariestad                  40.09
   7 Tommy Westerberg               Tibro                      40.18
   8 Anders Pettersson              Mariestad                  42.41
   9 Hans Larsson                   OK P4                      42.45
  10 Ingemar Holmberg               Hagen                      43.52
  11 Christerr Lundberg             OK P4                      45.25
  12 Bengtåke Andersson             Amne                       45.27
  13 Lars Wahlström                 Istrum                     47.07
  14 Torbjörn Larsson               Lidköping                  48.20
  15 Jan Rödström                   Skogsstjärnan              48.24
  16 Carl-Otto Wijkmark             Hagen                      48.41
  17 Alvar Andersson                Tibro                      49.04
  18 Åke Karlsson                   Träff                      49.23
  19 Stig Bengtsson                 Amne                       50.23
  20 Roland Sandström               Hagen                      51.14
  21 Mats Johansson                 Lidköping                  51.28
  22 Torgny Grönlund                Trollhättan                51.34
  23 Stig Brehag                    Träff                      53.00
  24 Anders Nilsson                 Istrum                     55.06
  25 Jonny Asp                      T2                         57.03
  26 Torbjörn Hagin                 Gandvik                    62.20
  27 Maria Widmark                  Hagen                      65.46

     Lars-Erik Larsson              Amne                      Felst.
     Lars Cederus                   Snättringe Sportklub      Felst.



Mellan  (32)         3800 m 

   1 Angelica Brandqvist            Tibro                      31.10
   2 Sven-Erik Johansson            Mariestad                  36.46
   3 Jan-Olav Carlsson              Hagen                      40.07
   4 Harry Sundberg                 Klyftamo                   40.22
   5 Sune Gustavsson                Tibro                      40.23
   6 Regor Nicklasson               Albion                     41.24
   7 Åke Nordberg                   Klyftamo                   41.46
   8 Stig Hjerp                     Istrum                     42.02
   9 Willy Friberg                  Istrum                     42.42
  10 Kenneth Mörk                   Wilske                     43.42
  11 Sven-Olof Sandstedt            Falköping                  43.58
  12 Sture Pettersson               Falköping                  46.15
  13 Lars Lång                      Klyftamo                   46.28
  14 Ulla Höök                      Klyftamo                   46.28
  15 Andrew Heap                    Wilske                     46.45
  16 Lars-Erik Höök                 Gandvik                    47.25
  17 Börje Sundberg                 Albion                     49.10
  18 Bertil Andersson               Sisu Tidaholm              51.51
  19 Anita Norberg                  Klyftamo                   52.14
  20 Bernt Breding                  Träff                      54.11
  21 Hans André                     Hagen                      55.14
  22 Stig-Olof Pettersson           Istrum                     56.17
  23 Gunnar Olausson                Lidköping                  60.45
  24 Folke Hörstrand                Klyftamo                   62.36
  25 Leif Rydberg                   Istrum                     62.48
  26 Kerstin Hagström               Gandvik                    63.07
  27 Lennart Kjellberg              Istrum                     64.21
  28 Harry Brandqvist               Sisu Tidaholm              67.40
  29 Gisela Löfving                 Tibro                      69.12
  30 Göran Malmberg                 Gandvik                    84.41

     Larswe Eriksson                Klyftamo                  Felst.
     Sune Hagström                  Gandvik                   Felst.



Korta  (42)         2800 m 

   1 P-O Johansson                  Klyftamo                   30.46
   2 Donald Dahlberg                Hagen                      32.55
   3 Bernt-Åke Ahl                  Mariestad                  34.26
   4 Lennart Krantz                 Klyftamo                   34.33
   5 Per Gustavsson                 Klyftamo                   34.44
   6 Stig Persson                   Klyftamo                   35.05
   7 Bengt Åkerström                Träff                      35.37
   8 Rolf Gustafsson                Lidköping                  36.56
   9 Barbro Cedérus                 Snättringe SK              37.06
  10 Thomas Liffner                 Falköping                  37.12
  11 Stig Sahl                      Hagen                      37.14
  12 Bernt Olsson                   Klyftamo                   37.48
  13 Sven-Erik Andersson            Falköping                  38.15
  14 Roland Gustavsson              OK P4                      38.51
  15 Ulf Nyström                    Lidköping                  39.01
  16 Jan-Erik Johansson             Hagen                      39.14
  17 Stig Gustafsson                Hagen                      39.54
  18 Arne Kämpe                     Sisu Tidaholm              41.06
  19 Britt-Marie Rydberg            Istrum                     41.16
  20 Olle Eimersson                 Lidköping                  41.49
  21 Siv Rödström                   Skogsstjärnan              41.51
  22 Göte Wikenborg                 IFK Skövde                 42.20
  23 Mary Rydén                     IFK Skövde                 42.34
  24 Evert Tapper                   Hagen                      43.01
  25 Anita Pehrson                  Istrum                     43.30
  26 Gunilla Lundgren               Tibro                      46.30
  27 Barbor Wahlström               Istrum                     47.01
  28 Britta Sahl                    Hagen                      47.24
  29 Sam Andersson                  Lidköping                  48.25
  30 Lars Sennberg                  Tibro                      48.28
  31 Margareta Holmberg             Hagen                      50.13
  32 Kurt Stenberg                  Gandvik                    51.21
  33 Sven-Åke Svensson              Klyftamo                   51.36
  34 A-L Andersson                  Lidköping                  52.25
  35 Bernt Riis                     Hagen                      52.57
  36 Ing-Marie Wijkmark             Hagen                      55.38
  37 Erling Lundgren                Tibro                      55.51
  38 Arne Carlsson                  Falköping                  60.14
  39 Bo Öhrström                    Amne                       64.05
  40 Enar Höglund                   Wilske                     66.10
  41 Berit Svanlund                 Enebyberg                  69.17
  42 Bernt Svanlund                 Enebyberg                  69.24



Kort-kort  (23)         2100 m 

   1 Yngve Malmlöf                  Falköping                  27.35
   2 Holger Larsson                 Tibro                      32.11
   3 Erling Gökstorp                Albion                     32.59
   4 Gunnar Carlsson                Falköping                  33.06
   5 Ulla Öhrström                  Amne                       33.08
   6 Nils Henriksson                Broddetorp                 34.19
   7 Bertil Holmqvist               Gandvik                    35.40
   8 Lars Hedberg                   Klyftamo                   37.11
   9 Bo-Göran Gustavsson            Klyftamo                   38.03
  10 Anne-Marie Tillman             Falköping                  40.26
  11 Per Karlsson                   Klyftamo                   45.47
  12 Birgitta Gustafsson            Klyftamo                   45.49
  13 Stina Karlsson                 Klyftamo                   46.51
  14 Ruth Nyström                   Amne                       48.44
  15 Lars Junggren                  Gandvik                    51.35
  16 Kjell Björklund                Gandvik                    53.08
  17 Bo Pehrson                     Istrum                     54.02
  18 Britt Nilsson                  Sisu Tidaholm              54.04

     Lilian Bengtsson               Amne                      Felst.
     Arne Andersson                 OK P4                     Felst.
     Kurt Fors                      Klyftamo                  Felst.
     Sigurd Odenö                   T2                        Felst.
     Lennart Wetterstad             Falköping                 Felst.