Pensionärs-OL 2011-06-30 Dalängsskolan, Lidkö
Resultat

  Pl Namn                           Klubb                       Tid



Långa  (33)         4400 m 

   1 Kalle Johansson                Skogshjortarna             42.56
   2 Hans G Bernhard                Mariestad                  42.56
   3 Bertil Karlsson                Hjo                        45.45
   4 Kent Carlgren                  Skogshjortarna             47.14
   5 Kjell-Åke Isaksson             Skogshjortarna             48.54
   6 Sigvard Oskarsson              Istrum                     50.18
   7 Lars-Olof Lanfeldt             Skogshjortarna             50.25
   8 Lars-Erik Larsson              Amne                       50.42
   9 Ingemar Wiklund                Skogsvargarna              50.43
  10 Ove Flink                      Albion                     50.52
  11 Ronny Andersson                Skogshjortarna             53.16
  12 Bengt-Åke Andersson            Amne                       53.21
  13 Anders Berglund                Skogshjortarna             54.21
  14 Karl Bergstrand                Hjo                        54.31
  15 Lars Erik Nilsson              Mariestad                  54.54
  16 Lars-Olof Gustafsson           Klyftamo                   55.25
  17 Carl-Otto Wijkmark             Hagen                      56.16
  18 Gert Johansson                 Istrum                     56.25
  19 Sune Hagström                  Gandvik                    57.01
  20 Reits Hall                     Amne                       59.08
  21 Bengt Andersson                Sisu Tidaholm              60.25
  22 Stig Bengtsson                 Amne                       62.37
  23 Lars-Erik Höök                 Gandvik                    64.00
  24 Åke Karlsson                   Träff                      67.19
  25 Jonny Asp                      T2                         68.17
  26 Torbjörn Hagin                 Gandvik                    71.27
  27 Torgny Grönlund                Trollhättan                71.38
  28 Karl-Inge Karlsson             Istrum                     72.57
  29 Anders Nilsson                 Istrum                     73.33
  30 Lars Wahlström                 Istrum                     75.05
  31 Bertil Holmqvist               Gandvik                    92.28

     Lars Johansson                 Skogshjortarna            Felst.
     Bernhard Grenabo               Hjo                       Felst.



Mellan  (37)         3700 m 

   1 Rolf Eckermark                 GMOK                       31.33
   2 Evert Johansson                Ryda                       43.51
   3 Christer Lundberg              OK P4                      45.33
   4 Göran Jönsson                  TSOK                       46.24
   5 Kent Fredriksson               Skogsvargarna              47.50
   6 Lennart Karlsson               Trollhättan                47.58
   7 Bengt Andersson                Ryda                       48.11
   8 Lars Erik Kristiansson         TSOK                       48.40
   9 Kenneth Mörk                   Wilske                     49.17
  10 Harry Sundberg                 Klyftamo                   49.56
  11 Leif Johansson                 TSOK                       50.56
  12 Lennart Krantz                 Klyftamo                   51.05
  13 Gunnar Waern                   TSOK                       52.06
  14 Börje Sundberg                 Albion                     52.54
  15 Eva Isaksson                   Skogshjortarna             52.54
  16 Roland Sandström               Hagen                      52.57
  17 Nils Dalen                     Istrum                     54.02
  18 Leif Rydberg                   Istrum                     54.37
  19 Sven Eriksson                  Skogsstjärnan              55.57
  20 Bertil Andersson               Sisu Tidaholm              56.21
  21 Stig-Olof Pettersson           Istrum                     58.10
  22 Åke Johansson                  Lidköping                  60.06
  23 Margareta Johansson            TSOK                       60.22
  24 Sture Bertilsson               Klyftamo                   60.24
  25 Bert Thorsson                  Ryda                       60.43
  26 Barbro Andersson               Skogshjortarna             60.59
  27 Karl-Erik Johansson            Istrum                     61.14
  28 Stig Persson                   Klyftamo                   61.20
  29 Stig Hjerp                     Istrum                     61.36
  30 Lennart Kjellberg              Istrum                     61.54
  31 Claes Söderström               Skogshjortarna             68.01
  32 Uno Andersson                  Klyftamo                   70.31
  33 Lena Waern                     TSOK                       71.54
  34 Evert Jenhall                  Skogsvargarna              73.46
  35 Folke Hörstrand                Klyftamo                   83.21
  36 Andrew Heap                    Wilske                     90.38

     Göran Malmberg                 Gandvik                   Felst.



Korta  (32)         2900 m 

   1 P-O Johansson                  Klyftamo                   35.29
   2 Bengt Åkerström                Träff                      36.50
   3 Birgitta Karlsson              Ryda                       37.20
   4 Sven-Erik Andersson            Falköping                  37.49
   5 Per Gustavsson                 Klyftamo                   40.40
   6 Bernt-Åke Ahl                  Mariestad                  42.48
   7 Bengt Ljunggren                Skogsvargarna              42.54
   8 Arne Kämpe                     Sisu Tidaholm              44.15
   9 Anders Nilsson                 Ryda                       44.20
  10 Torsten Björkeroth             OK P4                      45.12
  11 Thomas Liffner                 Falköping                  45.46
  12 Evert Tapper                   Hagen                      46.49
  13 Kerstin Hagström               Gandvik                    48.29
  14 Kurt Stenberg                  Gandvik                    49.03
  15 Roland Axelsson                OK P4                      49.09
  16 Harry Brandqvist               Sisu Tidaholm              49.41
  17 Margit Ryberg                  Klyftamo                   50.33
  18 Lennart Hedström               Wilske                     51.43
  19 Mona Carlsson                  Skogshjortarna             53.02
  20 Bertil Ryberg                  Klyftamo                   53.23
  21 Anita Pehrson                  Istrum                     61.14
  22 Sigurd Odenö                   T2                         68.53
  23 Ing-Marie Wijkmark             Hagen                      69.02
  24 Bernt Svanlund                 Enebyberg                  69.19
  25 Enar Höglund                   Wilske                     71.07
  26 Lisbet Johansson               Skogshjortarna             72.36
  27 Kurt Johansson                 Skogsstjärnan              73.02
  28 Bertil Carlsson                Skogshjortarna             75.06
  29 Arne Carlsson                  Falköping                  75.55
  30 Sture Karlsson                 Skogshjortarna             75.58
  31 Kjell Björklund                Gandvik                    80.02

     Leif Everfalk                  Wilske                    Felst.



Kort-kort  (36)         2100 m 

   1 Karl-Ivar Blomberg             Klyftamo                   24.34
   2 Gunnar Carlsson                Falköping                  31.28
   3 Bernt Olsson                   Klyftamo                   32.10
   4 Inge Berg                      Hjo                        33.33
   5 Bo Öhrström                    Amne                       34.00
   6 Yngve Malmlöf                  Falköping                  34.12
   7 Anne-Marie Tillman             Falköping                  34.22
   8 Linnea Hall                    Amne                       36.33
   9 Ulla-Britt Karlsson            Skogsstjärnan              37.46
  10 Per Karlsson                   Klyftamo                   38.20
  11 Stina Karlsson                 Klyftamo                   39.20
  12 Åsa Grenabo                    Herrljunga                 39.54
  13 Ulla Öhrström                  Amne                       40.38
  14 Sören Andrén                   Hagen                      41.15
  15 Birgitta Jonsson               Ryda                       41.46
  16 Stig Persson                   Wilske                     43.32
  17 Bernt Riis                     Hagen                      45.03
  18 Gun Thorsson                   Ryda                       45.28
  19 Lars Hedberg                   Klyftamo                   45.46
  20 Bo-Göran Gustavsson            Klyftamo                   46.24
  21 Lilian Bengtsson               Amne                       46.55
  22 Gullveig Söderström            Skogshjortarna             47.27
  23 Ulla Johansson                 Ryda                       48.50
  24 Ulla Britt Carlsson            Skogshjortarna             49.08
  25 Lars Junggren                  Gandvik                    50.18
  26 Börje Karlsson                 Ryda                       51.16
  27 Sven-Åke Svensson              Klyftamo                   53.07
  28 Gustav Landenmark              Skogsstjärnan              53.14
  29 Erling Gökstorp                Albion                     55.58
  30 Britt Nilsson                  Sisu Tidaholm              56.12
  31 Ruth Nyström                   Amne                       59.27
  32 Bo Pehrson                     Istrum                     61.22
  33 Bengt Olsson                   Falköping                  63.22

     Lennart Wetterstad             Falköping                 Felst.
     Ingemar Glad                   OK P4                     Felst.
     Berit Karlsson                 Ryda                      Felst.