Pensionärs-OL 2010-04-29 Ullene
Resultat

  Pl Namn                           Klubb                       Tid



Långa banan  (40)         4100 m 

   1 Roland Nilsson                 Falköping                  30.12
   2 Kennnet Ivehag                 Främmestad                 33.03
   3 Hans G Bernhard                Mariestad                  33.10
   4 Lars Finbom                    Landehof                   34.09
   5 Martin Andersson               Amne                       34.56
   6 Bertil Karlsson                Hjo                        35.11
   7 Rolf Einarsson                 Hagen                      36.12
   8 Bengt Ståhl                    Hjo                        38.45
   9 Kjell-Åke Isaksson             Skogshjortarna             38.46
  10 Lennart Karlsson               Trollhättan                39.22
  11 Lars-Erik Larsson              Amne                       39.30
  12 Stig Bengtsson                 Amne                       39.39
  13 Hans Larsson                   P4                         39.44
  14 Karl Bergstrand                Hjo                        39.49
  15 Ingemar Holmberg               Hagen                      40.25
  16 Folke Dahlén                   Lidköping                  40.40
  17 Anne-Marie Holmstrand          Gandvik                    41.16
  18 Kent Svedberg                  Hagen                      41.23
  19 Sigvard Oskarsson              Istrum                     41.45
  20 Lars-Olof Gustafsson           Klyftamo                   41.58
  21 Harry Sundberg                 Klyftamo                   42.43
  22 Carl-Otto Wijkmark             Hagen                      45.01
  23 Bengtåke Andersson             Amne                       45.13
  24 Göran Hellgren                 Gandvik                    46.20
  25 Albin Pettersson               Mariestad                  46.35
  26 Karl-Inge Karlsson             Istrum                     46.55
  27 Sune Hagström                  Gandvik                    47.51
  28 Anders Nilsson                 Istrum                     49.12
  29 Göran Malmberg                 Gandvik                    50.22
  30 Jonny Asp                      T2                         52.01
  31 Hjerp                          Istrum                     52.44
  32 Lennart Höje                   OK Ravinen                 53.09
  33 Per Gustavsson                 Klyftamo                   54.45
  34 Bertil Holmqvist               Gandvik                    59.42
  35 Mats Johansson                 Lidköping                  59.54
  36 Torbjörn Hagin                 Gandvik                    60.12
  37 Stig-Olof Pettersson           Lidköping                  72.19

     Joakim Gustavsson              Tibro                     Felst.
     Åke Johansson                  Lidköping                 Felst.
     Knut Höök                      Klyftamo                  Felst.



Mellanbanan  (45)         3500 m 

   1 Jens Lindström                 Tibro                      26.13
   2 Angelica Brandqvist            Tibro                      29.05
   3 Lars Erik Nilsson              Mariestad                  32.40
   4 Ronny Andersson                Skogshjortarna             33.43
   5 Kent Carlgren                  Skogshjortarna             35.46
   6 Regor Niclasson                Albion                     35.57
   7 Börje Sundberg                 Albion                     36.23
   8 Bengt Andersson                Ryda                       36.30
   9 Rolf Gabrielsson               Falköping                  37.31
  10 Thomas Liffner                 Falköping                  37.54
  11 Alvar Andersson                Tibro                      39.10
  12 Heikki Rissanen                Mariestad                  39.28
  13 Lars Wahlström                 Istrum                     40.19
  14 Evert Johansson                Ryda                       40.38
  15 Arne Lorén                     Frisene                    41.12
  16 Bertil Andersson               Sisu Tidaholm              41.34
  17 Jan Holmgren                   Tidaholm Sisu              41.50
  18 Lennart Krantz                 Klyftamo                   42.05
  19 Bo Adamsson                    Falköping                  42.09
  20 Kerstin Wallenius              Skogsstjärnan              42.23
  21 Kjell Persson                  Mariestad                  42.31
  22 Nils Dalen                     Istrum                     43.18
  23 Sören Haglund                  Kullingshof                43.19
  24 Eva Isaksson                   Skogshjortarna             43.24
  25 K-E Johansson                  Istrum                     43.31
  26 Lars Lång                      Klyftamo                   43.39
  27 Willy Friberg                  Istrum                     44.20
  28 Lennart Österlund              Frisene                    45.32
  29 Leif Rydberg                   Istrum                     45.53
  30 Sven Eriksson                  Skogsstjärnan              48.23
  31 Bertil Ryberg                  Klyftamo                   48.25
  32 Ulla Höök                      Klyftamo                   48.30
  33 Håkan Junfors                  Skogshjortarna             51.01
  34 Eva Höje                       OK Ravinen                 51.11
  35 Ove Persson                    Mariestad                  53.30
  36 Harry Brandqvist               Sisu Tidaholm              54.10
  37 NN                             NN                         54.29
  38 Kurt Stenberg                  Gandvik                    55.20
  39 Gunnar Olausson                Lidköping                  55.35
  40 Ingemar Öberg                  Kullingshof                55.36
  41 Uno Andersson                  Klyftamo                   55.40
  42 Birgitta Parkner               Landehof                   55.53
  43 Arne Möller                    Hjo                        56.01

     Lennart Kjellberg              Istrum                    Felst.
     Anne-Marie Tillman             Falköping                 Felst.



Korta banan  (46)         3000 m 

   1 Anders Nilsson                 Ryda                       35.15
   2 Bibbi Appelgren                Mariestad                  38.25
   3 Birgit Carlsson                Mariestad                  39.37
   4 Torsten Björkeroth             OK P4                      40.04
   5 Stig Sahl                      Hagen                      40.50
   6 Erling Lundgren                Tibro                      41.00
   7 Ingemar Glad                   OK P4                      41.35
   8 Arne Kämpe                     Sisu Tidaholm              42.31
   9 Olle Eimersson                 Lidköping                  43.39
  10 Gunilla Lundgren               Tibro                      44.17
  11 Åke Hermansson                 Ryda                       44.36
  12 Stig Gustafsson                Hagen                      44.43
  13 Sven-Erik Andersson            Falköping                  44.59
  14 Evert Tapper                   Hagen                      45.07
  15 P-O Johansson                  Klyftamo                   45.25
  16 Hans André                     Hagen                      45.32
  17 Margit Ryberg                  Klyftamo                   45.41
  18 Birgitta Jonsson               Ryda                       45.41
  19 Stig-Olof Pettersson           Istrum                     45.51
  20 Bengt Åkerström                Träff                      46.18
  21 Bo Öhrström                    Amne                       46.31
  22 Åke Gustavsson                 Hjo                        48.05
  23 Ulla Öhrström                  Amne                       48.24
  24 Kurt Johansson                 Skogsstjärnan              48.29
  25 Kerstin Hagström               Gandvik                    49.20
  26 A-L Andersson                  Lidköping                  49.28
  27 Sven Johansson                 Gandvik                    51.48
  28 Rune Brandshage                Gandvik                    51.51
  29 Ulla-Britt Karlsson            Skogsstjärnan              53.04
  30 Louise Lindberg                Wilske                     53.23
  31 Britta Sahl                    Hagen                      55.46
  32 Sam Andersson                  Lidköping                  55.50
  33 Sigurd Odenö                   T2                         57.08
  34 Sven-Åke Svensson              Klyftamo                   57.21
  35 Margareta Holmberg             Hagen                      57.23
  36 Folke Hörstrand                Klyftamo                   57.32
  37 NN                             Skogshjortarna             58.04
  38 Sture Bertilsson               Klyftamo                   58.52
  39 Bernt Riis                     Hagen                      60.36
  40 Gunnen Forsblad                Wilske                     62.44
  41 Anita Pehrson                  Istrum                     64.15
  42 Ing-Marie Wijkmark             Hagen                      66.45
  43 Kerstin Beckman                Lidköping                  68.29
  44 Arne Carlsson                  Falköping                  78.53

     Rolf Gustafsson                Lidköping                 Felst.
     L-E Höök                       Gandvik                   Felst.



Kort-korta   (29)         2000 m 

   1 Bernt Olsson                   Klyftamo                   25.52
   2 Erling Gökstorp                Albion                     28.33
   3 Arne Svan                      Främmestad                 31.05
   4 Anne-Catrine Persson           Mariestad                  34.45
   5 Lars Hedberg                   Klyftamo                   35.13
   6 Ruth Nyström                   Amne                       35.57
   7 Bo-Göran Gustavsson            Klyftamo                   35.59
   8 Arne Andersson                 OK P4                      37.12
   9 Yngve Andersson                Lidköping                  37.39
  10 Stig Persson                   Wilske                     37.54
  11 Arne Gabrielsson               Hagen                      39.24
  12 Per Karlsson                   Klyftamo                   40.20
  13 Nils Henriksson                Broddetorp                 40.38
  14 Stina Karlsson                 Klyftamo                   41.02
  15 Bo Pehrson                     Istrum                     41.46
  16 Kjell Björklund                Gandvik                    42.23
  17 Karl Erik Helin                Hjo                        44.18
  18 Bengt Olsson                   Falköping                  46.04
  19 Gunvor Persson                 Wilske                     46.48
  20 Jürg Grisseniam                Skogshjortarna             48.42
  21 John Jonsson                   Hagen                      52.03
  22 J Dahlander                    K3                         53.25
  23 NN                             NN                         59.37
  24 N-E Fredriksson                Hagen                      63.06

     Yngve Hedström                 Skogshjortarna            Felst.
     Evert Carlson                  Falköping                 Felst.
     Lennart Wetterstad             Falköping                 Felst.
     Bertil Bengtsson               Kullingshof               Felst.
     Inge Berg                      Hjo                       Felst.