Pensionärs-OL 2009-11-13 Snapen
Resultat

  Pl Namn                           Klubb                       Tid



Långa banan  (33)         4100 m 

   1 Roland Nilsson                 Falköpings AIK OK          32.13
   2 Hans G Bernhard                Mariestads FK              34.54
   3 Lennart Höje                   OK Ravinen                 35.30
   4 Lars Finbom                    Ok Landehof                37.42
   5 Lars-Erik Larsson              OK Amne                    37.44
   6 Lars Johansson                 Södertälje                 38.13
   7 Lars-Olof Gustafsson           OK Klyftamo                38.52
   8 Folke Dahlen                   LVSK                       39.39
   9 Rolf Einarsson                 IF Hagen                   39.59
  10 Sven-Erik Sjöholm              Mullsjö SOK                39.59
  11 Ingemar Holmberg               IF Hagen                   40.32
  12 Anne-Marie Holmstrand          IK Gandvik	                41.26
  13 Bengt Ståhl                    Hjobygdens OK              42.42
  14 Karl Bergstrand                Hjobygdens OK              43.41
  15 Karl-Inge Karlsson             Istrums SK                 43.42
  16 Kent Svedberg                  IF Hagen                   44.13
  17 Sune Hagström                  IK Gandvik                 44.14
  18 Sigvard Oskarsson              Istrums SK                 45.09
  19 Stig Bengtsson                 OK Amne                    45.39
  20 Göran Hellgren                 IK Gandvik                 48.16
  21 Lars Wahlström                 Istrums SK                 49.14
  22 Bengtåke Andersson             OK Amne                    49.42
  23 Jonny Asp                      T2 IF                      49.49
  24 Åke Karlsson                   SOK Träff                  52.01
  25 L-E Höök                       IK Gandvik                 56.04
  26 Uno Andersson                  OK Klyftamo                56.16
  27 Göran Malmberg                 IK Gandvik                 57.08
  28 Anders Nilsson                 Istrums SK                 57.17
  29 Torbjörn Hagin                 IK Gandvik                 58.02
  30 Stig-Olof Pettersson           LVSK                       60.32
  31 Åke Johansson                  LVSK                       68.17

     John Henriksson                Tibro OK                  Felst.
     Bengt Andersson                Sisu Tidaholm             Felst.



Mellanbanan  (28)         3600 m 

   1 Bengt Andersson                Ryda SK                    38.10
   2 Rolf Gabrielsson               FAIK                       38.51
   3 Sune Gustavsson                Tibro OK                   39.38
   4 Harry Sundberg                 OK Klyftamo                42.16
   5 Knut Höök                      OK Klyftamo                43.09
   6 Reits Hall                     OK Amne                    43.23
   7 Åke Nordberg                   OK Klyftamo                43.39
   8 Eva Höje                       OK Ravinen                 47.28
   9 K-E Johansson                  Istrums SK                 47.55
  10 Ulla Höök                      OK Klyftamo                48.46
  11 Willy Friberg                  Istrums SK                 49.30
  12 Lennart Hedström               IK Wilske                  50.23
  13 Ove Eriksson                   LVSK                       50.36
  14 Sven-Olof Sandstedt            Falköpings AIK OK          53.32
  15 Kurt Stenberg                  IK Gandvik                 53.53
  16 Lennart Krantz                 OK Klyftamo                54.31
  17 Folke Hörstrand                OK Klyftamo                57.48
  18 Harry Brandqvist               Sisu Tidaholm              59.33
  19 Arne Möller                    Hjobygdens OK              62.23
  20 Åke Hermansson                 Ryda SK                    63.25
  21 Birgitta Parkner               OK Landehof                63.34
  22 NN                             NN                         64.18
  23 Sven-Erik Andersson            FAIK                       64.55
  24 Lars Lång                      OK Klyftamo                65.43
  25 Rolf Gustafsson                LVSK                       66.54

     Hjerp                          Istrums SK                Felst.
     Urban Spånmark                 Mullsjö SOK               Felst.
     Sven Eriksson                  OK Skogsstjärnan          Felst.



Korta banan  (45)         2800 m 

   1 Karl-Ivar Blomberg             OK Klyftamo                29.36
   2 Olle Eimersson                 Lidköpings VSK             31.43
   3 Roland Sandström               IF Hagen                   31.56
   4 Sören Andrén                   IF Hagen                   33.54
   5 Jan-Erik Johansson             IF Hagen                   34.10
   6 Anders Nilsson                 Ryda SK                    34.12
   7 Stig Gustafsson                IF Hagen                   34.33
   8 Bo Öhrström                    OK Amne                    35.39
   9 Leif Rydberg                   Istrums SK                 35.40
  10 Torsten Björkeroth             OK P4                      35.42
  11 Arne Gabrielsson               IF Hagen                   36.22
  12 Lennart Kjellberg              Istrums SK                 36.36
  13 Yngve Malmlöf                  Falköpings AIK             36.37
  14 Rune Karlsson                  FAIK                       37.21
  15 Lars Sennberg                  Tibro OK                   37.38
  16 Stig Persson                   OK Klyftamo                37.57
  17 Inge Berg                      Hjobygdens OK              38.58
  18 Karl Lundh                     LVSK                       39.00
  19 Lisbet Johansson               Södertälje                 39.26
  20 Roland Axelsson                OK P4                      39.28
  21 Evert Tapper                   IF Hagen                   39.57
  22 Bertil Ryberg                  OK Klyftamo                40.06
  23 Ulla Öhrström                  OK Amne                    40.11
  24 Gunnar Carlsson                Falköpings OK              40.19
  25 Sture Bertilsson               OK Klyftamo                40.58
  26 Stig Sahl                      IF Hagen                   41.20
  27 Ulf Nyström                    LVSK                       41.23
  28 Nils Dalen                     Istrum                     41.28
  29 Birgitta Jonsson               Ryda SK                    43.13
  30 Margit Ryberg                  OK Klyftamo                43.15
  31 Anita Pehrson                  Istrums SK                 43.37
  32 Rune Brandshage                IK Gandvik                 43.37
  33 Thore Johansson                IK Gandvik                 44.40
  34 Bernt Riis                     IF Hagen                   46.47
  35 Britta Sahl                    IF Hagen                   47.44
  36 Roland Gustafsson              Hjobygdens OK              48.24
  37 Lilian Bengtsson               OK Amne                    48.30
  38 Stig-Olof Pettersson           Istrum                     49.16
  39 Thomas Liffner                 Falköpings AIK             52.17
  40 Ulla-Britt Karlsson            OK Skogsstjärnan           55.29
  41 A-L Andersson                  LVSK                       59.50

     Åke Gustavsson                 Hjobygdens OK             Felst.
     Sam Andersson                  LVSK                      Felst.
     ArneCarlsson                   FAIK                      Felst.
     Anna-Stina Lindström           OK Skogsstjärnan          Felst.



Kort-korta   (23)         2200 m 

   1 Evert Johansson                Ryda SK                    31.57
   2 Bernt Olsson                   OK Klyftamo                33.06
   3 Arnold Berggren                IK Gandvik                 36.10
   4 Karl Erik Helin                Hjobygdens OK              38.02
   5 Arne Wahlgren                  SOK Träff                  38.48
   6 Jan Bengtsson                  OK Klyftamo                39.09
   7 J-E Larsson                    Sisu Tidaholm              39.41
   8 Yngve Andersson                LVSK                       41.26
   9 Anne-Marie Tillman             FAIK                       41.33
  10 Berit Karlsson                 Ryda SK                    41.47
  11 Berith Hallqvist               Ryda SK                    42.44
  12 Kjell Björklund                IK Gandvik                 45.29
  13 Per Karlsson                   OK Klyftamo                46.25
  14 Ruth Nyström                   OK Amne                    46.45
  15 Stina Karlsson                 OK Klyftamo                47.20
  16 Kurt Fors                      OK Klyftamo                48.27
  17 Jürg Grisseniam                Skogshjortarna             49.07
  18 John Jonsson                   IF Hagen                   51.24
  19 Lennart Wetterstad             Falköpings AIK OK          59.24
  20 Lars Hedberg                   OK Klyftamo                61.47
  21 Bo-Göran Gustavsson            OK Klyftamo                62.39
  22 Lars Ljunggren                 IK Gandvik                 76.57

     Arne Svan                      Främmestads IK            Felst.