DM-Natt 2006-09-01sö 2006-09-03 14:13
Resultatskapad av OE2003 Sverige © Stephan Krämer 2005

   Pl     Rank Namn                      År   Dst Klubb                          Tid Tvlmärke 



H75  (7)       2880 m                      

    1          Bertil Johansson          31       Markbygdens OK               32:36 G        
    2          Sven-Johan Persson        31       IK Gandvik                   35:29 G        
    3          Lennart Larsson           31       OK P4                        39:49 S        
    4          Yngve Malmlöf             31       Floby OK                     44:02 S        
    5          Torsten Björkeroth        29       OK P4                        50:08          
    6          Arne Davidsson            27       Ulricehamns OK               58:17          

               Karlerik Fransson         28       Trollhättans SOK          Ej godk.          



H70  (7)       3760 m                      

    1          Sten Johansson            34       OK Kullingshof               47:38 G        
    2          Bertil Holmqvist          33       IK Gandvik                 1:00:03 S        
    3          Kjell Persson             35       Mariestads FK              1:01:00 S        
    4          Lennart Östanbäck         36       Markbygdens OK             1:02:06 S        
    5          Göran Malmberg            35       IK Gandvik                 1:08:18 B        

               Folke Hörstrand           36       OK Klyftamo               Ej godk.          
               Stig Sahl                 33       IF Hagen                  ej start          



H65  (11)      3940 m                      

    1          Rune Arvidsson            40       Markbygdens OK               43:40 G        
    2          Ingemar Holmberg          37       IF Hagen                     44:10 G        
    3          Lars-Erik Larsson         41       OK Amne                      46:49 G        
    4          Harry Sundberg            39       OK Klyftamo                  48:09 G        
    5          Mats-Erik Andersson       38       Ulricehamns OK               49:48 S        
    6          Lars Lång                 37       OK Klyftamo                  57:31 S        
    7          Alvar Andersson           38       Tibro AIK SOK              1:01:52 S        
    8          Bengt Österblom           40       K 3 IF                     1:02:17 B        
    9          Karl-Inge Karlsson        39       Istrums SK                 1:09:32          
   10          Uno Andersson             37       OK Klyftamo                1:19:50          

               Stig-Olof Pettersson      39       Lidköpings VSK            ej start          



H60  (20)      4350 m                      

    1          Kalle Johansson           44       OK Skogshjortarna            44:50 G        
    2          Roland Nilsson            44       Falköpings AIK OK            45:16 G        
    3          Ingemar Wiklund           43       OK Skogsvargarna             48:42 G        
    4          Dag Lorén                 44       OK Frisene                   49:48 G        
    5          Jan Olav Carlsson         46       IF Hagen                     51:00 S        
    6          Bo-Göran Gunnarsson       45       Markbygdens OK               53:27 S        
    7          Lars-Erik Nilsson         43       Mariestads FK                55:29 S        
    8          Kurt Bodin                45       Gällstads IF                 55:43 S        
    9          Lennart Höije             43       OK Klyftamo                  57:32 S        
   10          Lars-Olof Gustavsson      45       OK Klyftamo                  58:03 S        
   11          Lennart Karlsson          42       Främmestads IK             1:00:07 S        
   12          Olle Hermansson           42       IK Ymer                    1:01:03 S        
   13          Kent Olausson             46       OK Orinto                  1:02:44 S        
   14          Åke Nordberg              42       OK Klyftamo                1:03:13 B        
   15          Kjell-Åke Isaksson        43       OK Skogshjortarna          1:07:32 B        
   16          Kay Svensson              43       OK P4                      1:08:54          
   17          Reits Hall                44       OK Amne                    1:18:17          
   18          Christer Henriksgård      45       OK Klyftamo                1:33:56          

               Evert Johansson           46       OK Amne                   ej start          
               Tommy Pedersen            46       OK Orinto                 ej start          



H55  (15)      4890 m                      

    1          Carl-Henry Andersson      48       OK Orinto                    43:13 G        
    2          Hans G Bernhard           47       Mariestads FK                46:18 G        
    3          Vidar Löfving             47       Tibro AIK SOK                51:22 S        
    4          Bengt Johansson           51       OK Skogshjortarna            53:01 S        
    5          Lasse Hogedal             50       Vänersborgs SK               53:43 S        
    6          Kjell Martinsson          49       OK Tranan                    54:25 S        
    7          Dan Krantz                48       IK Gandvik                   54:38 S        
    8          Karl-Evert Svensson       48       IF Hagen                     57:13 S        
    9          Sture Johansson           51       OK Kullingshof             1:02:03 B        
   10          Bertil Johansson          49       OK Skogshjortarna          1:06:13          
   11          Anders Pettersson         48       IFK Skövde                 1:17:31          

               Bo Herdersson             51       Markbygdens OK            Ej godk.          
               Bo Klamfelt               47       Tibro AIK SOK             Ej godk.          
               Stig Johansson            48       Falköpings AIK OK         ej start          
               Anders Thomasson          51       Ulricehamns OK            ej start          



H50  (26)      5380 m                      

    1          Tomas Karlsson            56       OK Skogshjortarna            47:48 G        
    2          Ulf Palmér                56       Ulricehamns OK               49:34 G        
    3          Björn Pettersson          53       Ulricehamns OK               51:55 G        
    4          Urban Larsson             55       IF Hagen                     54:08 S        
    5          Hans Ekberg               53       Trollhättans SOK             55:01 S        
    6          Jan-Åke Emilsson          53       Gudhems IF                   55:49 S        
    7          Göran Larsson             52       Vänersborgs SK               57:43 S        
    8          Bengt-Åke Jansson         56       Främmestads IK               58:31 S        
    9          Tommy Westerberg          52       IF Hagen                   1:00:38 S        
   10          Tommy Roos                56       Falköpings AIK OK          1:02:50 S        
   11          Lars Ekberg               53       Trollhättans SOK           1:04:29 S        
   12          Per-Ola Johnsson          52       OK Kullingshof             1:06:01 S        
   13          Ingemar Nyman             56       IF Hagen                   1:06:41 S        
   14          Peder Johansson           55       OK Skogsstjärnan           1:07:48 S        
   15          Kent Ivarsson             52       OK Skogshjortarna          1:08:16 B        
   16          Per-Olof Larsson          55       Hestra IF                  1:22:16          
   17          Börje Gustavsson          52       Trollhättans SOK           1:24:32          
   18          Lennart Jakobson          52       Tibro AIK SOK              1:30:00          

               Tommy Holtbring           52       OK Amne                   Ej godk.          
               Ingvar Andersson          52       OK Amne                   Ej godk.          
               Per Wennerberg            55       OK Klyftamo               Ej godk.          
               Thomas Lundgren           56       Trollhättans SOK          Ej godk.          
               Robert Jessen             52       Främmestads IK            ej start          
               Uno Magnusson             54       IF Hagen                  ej start          
               Per-Eric Carlsson         55       IF Hagen                  ej start          
               Bengt Jonsson             55       Hestra IF                 ej start          



H45  (18)      6120 m                      

    1          Anders Sjögren            60       OK Kullingshof               53:17 G        
    2          Lars Holmberg             61       IF Hagen                     54:44 G        
    3          Lennart Josefsson         60       Rydboholms SK                56:09 G        
    4          Göran Frisk               57       OK Kullingshof               58:32 G        
    5          Johan Sandström           61       Mullsjö SOK                  59:01 G        
    6          Arne Sääf                 60       Gudhems IF                 1:01:26 S        
    7          Håkan Sanderi             57       Lidköpings VSK             1:04:54 S        
    8          Bo Josefsson              59       Rydboholms SK              1:05:33 S        
    9          Krister Karlsson          61       Istrums SK                 1:09:39 S        
   10          Bengt Classon             60       OK Orinto                  1:18:47 B        
   11          Lennart Nilsson           57       Ulricehamns OK             1:31:26          

               Per Sterner               59       IF Hagen                  Ej godk.          
               Jan Sahl                  60       IF Hagen                  Ej godk.          
               Nils-Olof Larsson         60       Vänersborgs SK            Ej godk.          
               Svante Andrén             58       Tibro AIK SOK             Ej godk.          
               Lennart Larsson           57       OK Flundrehof             Ej godk.          
               Anders Dahlberg           61       Falköpings AIK OK         ej start          
               Tore Bengtsson            58       Mariestads FK             ej start          



H40  (23)      6200 m                      

    1          Lasse Karlsson            63       Gudhems IF                   46:48 G        
    2          Åke Wijkmark              66       IF Hagen                     50:29 G        
    3          Stefan Johansson          63       IK Gandvik                   50:57 G        
    4          Stefan Lund               62       OK Skogshjortarna            53:37 S        
    5          Janne Mattsson            65       Trollhättans SOK             56:51 S        
    6          Peter Brämerson           64       Tibro AIK SOK                57:02 S        
    7          Jörgen Hallén             63       Trollhättans SOK             57:05 S        
    8          Kjell Einarsson           64       OK Skogshjortarna            58:31 S        
    9          Uno Sand                  63       IK Gandvik                 1:02:35 S        
   10          Peter Nilsson             64       OK Tranan                  1:04:49 S        
   11          Bo Hallberg               66       Falköpings AIK OK          1:07:17 B        
   12          Stefan Spetz              65       Ulricehamns OK             1:07:45 B        
   13          Johan Liderud             65       Lidköpings VSK             1:09:44 B        
   14          Bernt Henriksson          63       Gudhems IF                 1:12:44          
   15          Håkan Eriksson            62       OK Räven                   1:30:39          
   16          Claes Andersson           65       Tidaholm SOK Sisu          1:42:01          

               Stefan Aroneng            65       Hestra IF                 ej start          
               Johan Trygg               62       Lidköpings VSK            ej start          
               Tommy Bäck                65       OK Kullingshof            ej start          
               Kurt Andersson            62       OK Kullingshof            ej start          
               Henrik Karlsson           64       OK Skogsstjärnan          ej start          
               Hans Kööhler              63       Trollhättans SOK          ej start          
               Peter Cederberg           62       Vänersborgs SK            ej start          



H35  (7)       7720 m                      

    1          Kenneth Johansson         70       OK Tranan                    57:20 G        
    2          Jan-Ove Wiking            69       Istrums SK                 1:01:29 G        
    3          Magnus Södervall          67       IK Gandvik                 1:06:42 S        
    4          Mats Hedman               67       IF Hagen                   1:09:59 S        
    5          Urban Larsson             69       OK Skogsstjärnan           1:15:16 S        

               Anders Sträng             67       Falköpings AIK OK         ej start          
               Johan Mars                67       Markbygdens OK            ej start          



H21  (18)      10450 m                     

    1    (201) Peter Arnesson            80       Ulricehamns OK             1:09:39 G        
    2    (357) Erik Martinsson           83       OK Tranan                  1:12:37 G        
    3    (373) Jan Hilding               68       Hestra IF                  1:15:23 G        
    4     (72) Tommy Andersson           73       Vänersborgs SK             1:16:26 G        
    5     (53) Erik Öhlund               80       Ulricehamns OK             1:16:39 G        
    6          Rickard Pentonen          83       Hestra IF                  1:18:44 S        
    7    (202) Jonas Hogedal             78       Vänersborgs SK             1:21:12 S        
    8    (592) Erik Adolfsson            79       OK Skogsstjärnan           1:21:24 S        
    8          Marcus Kvarndal           80       Ulricehamns OK             1:21:24 S        
   10          Anders Westberg           75       IF Hagen                   1:27:51 S        
   11    (769) Marcus Johnsson           84       OK Kullingshof             1:31:12 S        
   12    (590) Max Karle                 77       OK Skogshjortarna          1:40:37 B        
   13    (737) Fredrik Johansson         82       OK Skogsstjärnan           1:58:15          

         (433) Johan Palmér              82       Ulricehamns OK            Ej godk.          
               Niklas Fallgren           77       Gudhems IF                ej start          
         (313) Fredrik Herdersson        73       Markbygdens OK            ej start          
         (530) Karl Larsson              85       OK Skogshjortarna         ej start          
         (700) Niclas Westerberg         85       IF Hagen                  ej start          



H20  (9)       7720 m                      

    1    (101) Fredrik Johansson         86       Ulricehamns OK               58:54 G        
    2    (567) Johan Knubbe              87       Markbygdens OK             1:01:25 G        
    3    (442) Markus Johansson          87       Rydboholms SK              1:02:08 G        
    4    (573) Simon Larsson             87       Markbygdens OK             1:02:50 G        
    5    (512) Stefan Jonsson            87       OK Klyftamo                1:03:54 G        
    6    (521) Daniel Hjortvall          86       Hestra IF                  1:04:55 G        
    7    (290) Simon Jakobson            86       Tibro AIK SOK              1:06:05 S        
    8    (790) Mikael Axelsson           86       OK Skogshjortarna          1:26:26 B        
    9          Mikael Andersson          86       IK Gandvik                 1:30:07          



H18  (20)      6200 m                      

    1    (529) Samuel Andersson          88       IK Gandvik                   50:41 G        
    2    (619) Oscar Ivarsson            88       Hestra IF                    51:10 G        
    3    (736) Mikael Andersson          88       OK Skogshjortarna            51:53 G        
    4    (894) Johan Nyman               89       IF Hagen                     52:45 G        
    5    (664) Daniel Larsson            88       Vänersborgs SK               53:19 G        
    6    (741) Niclas Sahlin             88       Vänersborgs SK               54:04 G        
    7    (728) Benjamin Edlund           88       IK Ymer                      54:25 G        
    8    (870) Karl Jansson              88       Främmestads IK               58:39 S        
    9    (657) Olof Krantz               88       IK Gandvik                 1:01:56 S        
   10    (738) Fabian Wennerberg         89       OK Klyftamo                1:02:57 S        
   11    (946) Linus Trygg               89       Lidköpings VSK             1:10:46 S        
   12    (862) Anton Udd                 88       Markbygdens OK             1:15:19 B        
   13          Emil Johansson            88       Trollhättans SOK           1:17:19          
   14          Anton Pettersson          88       Mariestads FK              1:22:12          

         (761) Pontus Rygh               89       Mariestads FK             Ej godk.          
         (955) David Fors                89       OK Skogsstjärnan          Ej godk.          
         (852) Anton Broberg-Holm        89       IK Gandvik                ej start          
         (921) Oskar Krantz              89       IK Gandvik                ej start          
               Jimmy Andersson           88       OK Kullingshof            ej start          
         (919) Erik Jonsson              88       Hestra IF                 ej start          



H16  (24)      4330 m                      

    1          Simon Markendahl          90       OK Klyftamo                  32:03          
    2    (805) Albin Pettersson          90       Mariestads FK                34:01          
    3          Peter Markendahl          90       OK Klyftamo                  36:03          
    4          Gustav Stenberg           91       OK Skogshjortarna            36:55          
    5          David Jonsson             90       OK Klyftamo                  37:05          
    6          Jesper Nilsson            91       Ulricehamns OK               39:13          
    7          Niklas Österlund          91       IK Ymer                      41:10          
    8          Erik Johansson            90       OK Tranan                    41:27          
    9          David Hansson             90       Markbygdens OK               41:41          
   10          Joakim Ljunglide          90       OK Kullingshof               42:25          
   11    (749) Simon Sanderi             90       Lidköpings VSK               43:03          
   12          Albin Evertsson           91       OK Klyftamo                  47:10          
   13          Christoffer Andersén      91       IK Gandvik                   47:49          
   14          Rasmus Persson            90       Falköpings AIK OK            49:48          
   15          Joakim Rygh               91       Mariestads FK                52:06          
   16          Isak Andrén               91       Tibro AIK SOK                55:04          
   17          Nils Spetz                91       Ulricehamns OK               56:20          
   18          John Sterner              90       IF Hagen                     57:24          
   19          Olle Åsberg               91       Tibro AIK SOK              1:00:24          
   20          Oskar Börjeson            90       Ryda SK                    1:02:01          
   21          Simon Börjeson            91       Ryda SK                    1:20:39          
   22          Karl-Mikael Svensson      90       Lidköpings VSK             1:39:53          

               Erik Andersson            90       IK Gandvik                Ej godk.          
         (860) Andreas Karlsson          90       Mariestads FK             ej start          



H14  (17)      3630 m                      

    1          Johan Högstrand           92       Markbygdens OK               26:38          
    2          Karl-Johan Westberg       92       OK Tranan                    28:48          
    3          Albin Andersson           92       Markbygdens OK               31:17          
    4          Erik Claesson             93       OK Orinto                    32:15          
    5          Tobias Mattsson           92       Trollhättans SOK             32:16          
    6          Joakim Karlsson           92       Mariestads FK                34:24          
    7          Jesper Sjögren            93       OK Kullingshof               40:00          
    8          Isak Krantz               92       IK Gandvik                   40:27          
    9          Eric Sand                 92       IK Gandvik                   43:14          
   10          Emil Andersson            93       OK Kullingshof               43:31          
   11          Joel Andersson            92       IK Gandvik                   44:39          
   12          Rasmus Bäck               93       OK Kullingshof               48:22          
   13          Martin Larsson            93       Hestra IF                    52:03          
   14          Joakim Nyman              93       IF Hagen                     56:44          
   15          Pontus Johansson          93       OK Kullingshof               58:46          
   16          Mattias Berger            92       Tidaholm SOK Sisu          1:36:30          

               Gabriel Andersson         93       Ulricehamns OK            ej start          



H12  (5)       2210 m                      

    1          Jesper Liderud            94       Lidköpings VSK               18:16          
    2          Johan Ivarsson            95       OK Kullingshof               18:48          
    3          Anton Nilsson             95       OK Tranan                    22:13          
    4          Oskar Stenberg            95       OK Skogshjortarna            34:57          

               Gustav Magnusson          94       IF Hagen                  ej start          



D65  (2)       2880 m                      

    1          Margareta Holmberg        38       IF Hagen                     58:43 G        

               Anne-Catrine Persson      39       Mariestads FK             Ej godk.          



D60  (4)       2880 m                      

    1          Birgitta Stenström        42       Vänersborgs SK               34:25 G        
    2          Bibbi Appelgren           44       Mariestads FK                40:36 S        
    3          Gunborg Gustafsson        45       Borås GIF                  1:26:39          

               Kaarina Voudinmäki        44       Mullsjö SOK               Ej godk.          



D55  (3)       3710 m                      

    1          Ann-Marie Holmström       49       IK Gandvik                   43:14 G        
    2          Gisela Löfving            51       Tibro AIK SOK                52:36 S        

               Ingrid Öhlund             50       Ulricehamns OK            Ej godk.          



D50  (6)       3710 m                      

    1          Inger Westerberg          55       IF Hagen                     35:09 G        
    2          Gunilla Hogedal           53       Vänersborgs SK               44:04 S        
    3          Monica Martinsson         54       OK Tranan                    44:46 S        
    4          Kerstin Karlsson          52       Tidaholm SOK Sisu            50:08 S        
    5          Britt-Marie Andersson     53       OK Amne                    1:09:12          

               Elise Johansson           55       Falköpings AIK OK         ej start          



D45  (12)      3760 m                      

    1          Jane Johansson            57       Gudhems IF                   33:52 G        
    2          Britt-Marie Johanson      58       OK Skogsstjärnan             33:55 G        
    3          Anne Udd                  61       Markbygdens OK               37:42 G        
    4          Kristin Hansson           61       Markbygdens OK               40:07 S        
    5          Britta Sahlin             61       Vänersborgs SK               41:13 S        
    6          Anita Bodin               60       Gällstads IF                 51:29          
    7          Lotta Landén              60       Istrums SK                   51:59          
    8          Susanne Olsson            60       Tidaholm SOK Sisu          1:05:04          
    9          Anna-Lena Svensson        58       Lidköpings VSK             1:09:12          

               Annika Brämerson          60       Tibro AIK SOK             Ej godk.          
               Ann Nyström               61       IF Hagen                  ej start          
               Lotta Stigsdotter         61       IF Hagen                  ej start          



D40  (8)       3760 m                      

    1          Maria Widmark             63       IF Hagen                     36:29 G        
    2          Maria Skogsberg-Karlsso   63       Mariestads FK                40:50 G        
    3          Suzy Larsson              66       OK Skogshjortarna            41:28 S        
    4          Ann-Kristin Jansson       66       IK Gandvik                   45:09 S        
    5          Lena Arnoldsson           63       Tidaholm SOK Sisu            51:49 S        

               Monica Laage              63       Falköpings AIK OK         ej start          
               Eva Pedersen              64       OK Skogshjortarna         ej start          
               Margareta Almqvist        63       OK Skogsstjärnan          ej start          



D35  (5)       4350 m                      

    1          Therése Andersson         69       Ryda SK                      43:34 G        
    2          Carina Ivarsson           67       OK Kullingshof               48:23 G        
    3          Marie Anebreid            70       Tidaholm SOK Sisu            58:10 S        
    4          Anna Stomberg             68       IF Hagen                   1:02:28 B        

               Helena Södervall          69       IK Gandvik                ej start          



D21  (7)       5380 m                      

    1    (134) Hanna Svensson            79       Ulricehamns OK               47:52 G        
    2    (265) Cecilia Thomasson         81       Ulricehamns OK               48:39 G        
    3          Annika Johansson          72       OK Tranan                    56:22 S        
    4          Anna Mazur                76       IF Hagen                   1:31:33          

               Malin Persson             81       Gudhems IF                ej start          
         (158) Malin Danielsson          80       IF Hagen                  ej start          
         (194) Therése Persson           79       OK Skogshjortarna         ej start          



D20  (5)       4350 m                      

    1    (144) Tiina Laas                86       OK Skogshjortarna            37:37 G        
    2    (310) Sofie Pettersson          87       Ulricehamns OK               43:42 S        
    3    (332) Emelie Karlsson-Landén    86       Ulricehamns OK               51:13 S        
    4    (393) Carolina Klasson          86       Ulricehamns OK               55:02 B        

         (270) Helena Lidhage            87       Ulricehamns OK            ej start          



D18  (10)      4350 m                      

    1    (425) Kristin Skaar             89       Ryda SK                      49:30 G        
    2    (188) Elsa Jansson              88       Främmestads IK               49:38 G        
    3    (350) Sanna Svensson            89       Främmestads IK               50:19 G        
    4    (562) Johanna Stolt             89       Vänersborgs SK               53:25 G        
    5    (571) Maria Klamfelt            89       Tibro AIK SOK                57:12 S        
    6          Malin Andrén              89       Tibro AIK SOK              1:08:04 S        
    7          Joanna Eriksson           89       Mullsjö SOK                1:17:20          

         (290) Caroline Gustavsson       88       Istrums SK                Ej godk.          
         (317) Hanna Axelsson            89       OK Skogshjortarna         Ej godk.          
         (262) Ida-Maria Svensson        88       Lidköpings VSK            ej start          



D16  (13)      3940 m                      

    1          Moa Johanson              91       OK Skogsstjärnan             33:56          
    2    (452) Lina Larsson              90       Vänersborgs SK               40:28          
    3          Jenny Furusköld           91       IK Gandvik                   43:52          
    4          Tove Udd                  90       Markbygdens OK               43:57          
    5          Emma Andersson            91       Ulricehamns OK               44:48          
    6          Evelina Nilsson           90       OK Tranan                    45:33          
    7          Camilla Larsson           90       Bredareds IF                 46:10          
    8          Emilie Cedervärn          91       Ulricehamns OK               49:01          
    9          Sara Karlsson             91       OK Skogsstjärnan             51:57          
   10          Amanda Hallén             91       Trollhättans SOK             56:48          

               Johanna Nilsson           91       Falköpings AIK OK         Ej godk.          
               Lina Dahlberg             90       Falköpings AIK OK         ej start          
               Jonna Gunnerek            90       OK Klyftamo               ej start          



D14  (13)      3110 m                      

    1          Ellinor Johansson         92       OK Skogsstjärnan             29:35          
    2          Sofia Johansson           93       Trollhättans SOK             34:13          
    3          Lina Josefsson            93       Rydboholms SK                38:01          
    4          Therese Enenge            93       Bredareds IF                 40:19          
    5          Linda Westerberg          92       Trollhättans SOK             41:25          
    6          Anna Olsson               93       Tibro AIK SOK                53:43          
    7          Sara Ivarsson             93       OK Kullingshof               54:51          
    8          Anne Hansson              93       Markbygdens OK             1:02:33          
    9          Klara Fredriksson         93       Falköpings AIK OK          1:05:48          

               Lisa Pedersen             92       OK Skogshjortarna         Ej godk.          
               Frida Laage               92       Falköpings AIK OK         ej start          
               Malin Dahlberg            93       Falköpings AIK OK         ej start          
               Elin Olsson               93       Tibro AIK SOK             ej start          



D12  (6)       2210 m                      

    1          Josefin Andersson         94       Markbygdens OK               20:02          
    2          Elin Högstrand            94       Markbygdens OK               27:15          
    3          Nathalie Rygh             94       Mariestads FK                34:20          
    4          Ebba Andrén               95       Tibro AIK SOK                34:44          
    5          Linnea Åsberg             94       Tibro AIK SOK                41:13          

               Johanna Skogum            94       Markbygdens OK            ej start          



U4  (1)        3110 m                      

    1          Albin Åsberg              92       Tibro AIK SOK              1:10:15          



U3  (2)        2210 m                      

    1          Martin Olsson                      Tibro AIK SOK                33:49          
    2          Kajsa Spetz                        Ulricehamns OK               41:23          



U2  (2)        2190 m                      

    1          Adam Fredén               91       Falköpings AIK OK            33:56          
    2          Simon Nilsson             92       Falköpings AIK OK            33:59          



U1  (2)        1870 m                      

    1          Malin Jansson                      Hjobygdens OK                39:18          
    2          Sofia Jansson                      Hjobygdens OK                39:25          



Öppen 1  (1)   2190 m                      

    1          Anki Åsberg                        Tibro AIK SOK                59:57 B        



Öppen 2  (3)   2210 m                      

    1          Cajsa Banck               91       IF Hagen                     39:42 B        
    2          Anita Junfors             45       OK Skogshjortarna            41:16 B        
    3          Ann-Kristin Spetz                  Ulricehamns OK               41:37 B        



Öppen 4  (3)   3630 m                      

    1          Conny Sahlin              55       Vänersborgs SK               52:17 B        
    2          Håkan Junfors             44       OK Skogshjortarna            57:35 B        
    3          Gullan Andersson          51       IK Gandvik                 1:24:08          



Öppen 5  (1)   4590 m                      

    1          Maria Andersson           72       Tidaholm SOK Sisu          1:41:27 B        



Öppen 7  (9)   3710 m                      

    1          Per-Anders Furusköld      57       IK Gandvik                   38:05 B        
    2          Tobias Österlund          84       IK Ymer                      39:58 B        
    3          Bo Andersson              48       IK Gandvik                   45:11 B        
    4          Sune Gustavsson           47       Tibro AIK SOK                45:50 B        
    5          Hans Hansson              58       Markbygdens OK               47:01 B        
    6          Hans Andersson            53       IK Gandvik                   47:14 B        
    7          Pär Stenberg              62       OK Skogshjortarna            55:58          
    8          Linnea Buren                       IK Ymer                    1:17:57          
    8          Maja Persson-Riis         90       IF Hagen                   1:17:57          



Öppen 8  (3)   4890 m                      

    1          Sebastian Edlund                   IK Ymer                      43:00 B        
    2          CarlJohan Högstrand       56       Markbygdens OK               56:36          

               Hans Tuvesson             53       IF Hagen                  Ej godk.